نسخه بتای عمومی 10.2 iOS اپل روانه ی بازار شد : آپدیت جدید حاوی نوعی اپ "TV"

بازار داغ فروش لوازم جانبی تقلبی اپل در آمازون

اپل طی بیانیه ای به مشتریان خود در خصوص خرید لوازم جانبی از سایت آمازون هشدار داد. ۹۰% اجناسِ لوازم جانبی در سایت فروشگاهی آمازون، همچون شارژرها و کابل ها به عنوان اصل به مشتریان فروخته می شود. این اطلاعات هفته گذشته و در پی طرح دعاوی حقوقی توسط اپل در دادگاه فدرال، فاش شد. بر مبنای گزارشات اپل، شرکتی تازه تاسیس در نیوجرسی به نام Mobile Star، منبع فروش کالاهای تقلبی اپل شناخته شده است.

اپل با خریداری این وسایل جانبی و تست کردن آن ها، به آمازون اعلام کرده است که تمامی این محصولات تقلبی بوده و به هیچ عنوان مورد تایید اپل نیست. بنابر ادعای اپل، این لوازم سلامتی خریداران را به خطر انداخته و ممکن است باعث داغ شدن دستگاه ها، ایجاد شوک الکتریکی در افراد و د مواردی ایجاد آتش‌سوزی شود.

در سال ۲۰۱۳، خانمی ۲۳ ساله در چین به هنگام پاسخ دادن به تماس با گوشی آیفون ۵ خود، دچار شوک الکتریکی شده و جان خود را از دست داد.  اتفاقات ناگوار این چنینی که به دلیل شوک الکتریکی بوده اند، در گذشته نیز رخ داده است. اپل این اتفاق را نتیجه استفاده از شارژهای تقلبی و ارزان قیمت عنوان کرد و با به راه انداختن کمپینی، اقدام به تعویض این شارژرها با محصولات ساخت خود کرد. حال بار دیگر، این کمپانی نگران وقوع اتفاقاتی مشابه به واسطه خرید کالاهای تقلبی از آمازون است.

منبع: Phonearena

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *