آتش گرفتن سامسونگ گلکسی نوت 7

شرکت سامسونگ هنوز علت منفجر شدن گلکسی نوت ۷ خود را نمی داند

مطابق گزارش جدیدی که توسط وال استریت ژورنال (Wall Street Journal) منتشر شده است، کمپانی سامسونگ هنوز نتوانسته دلیل انفجار خود به خودیِ پرچمدار خود، گلکسی نوت ۷ را به هنگام شارژ شدن، شناسایی کند. این شرکت کره ای، اوایل بروز انفجارها، شرکت تولید کننده باتری ها را مقصر می دانست. اما بعد از مدتی و با منفجر شدن مدل هایی که باتری هایشان تعویض شده بود، مقصر بودن شرکت تولید کننده باتری، رد شد.

به نظر می رسد که اگر سامسونگ، وجود مشکل و نقص فنی در باتری های تولیدی خود را قبول نکرده و به پیگیری مسئله انفجارها از این طریق نپردازد، همچنان شاهد آتش گرفتن گلکسی نوت ۷ باشیم. در هر صورت هرچه پیدا کردن دلایل این انفجارها به طول انجامد، قضیه بحرانی تر خواهد شد. به طوری که حتی فراخوان جمع آوری داوطلبانه ی این شرکت نیز، نتوانست به بهبود شرایط کمک کند. شاید اگر این شرکت اقدام به فراخوان برای جمع آوری رسمیِ این دستگاه میکرد، انفجارهای کمتری رخ داده بود. و بدین ترتیب از برند نوت خود محافظت کرده و اعتبار خود را از دست نمی داد.

آتش گرفتن سامسونگ گلکسی نوت 7

طبق گزارش وال استریت ژورنال، کارشناسان خارج از کمپانی سامسونگ، لیستی از مقصران احتمالی این انفجارها تهیه کرده اند. در این لیست، از نرم افزار- که وظیفه ی مدیریتِ چگونگی تعاملِ باتری با دیگر اجزای گوشی را داراست-گرفته تا طراحیِ کلی مدارها و جریانات الکتریکی، وجود دارد. مهندسان همچنین در حال بررسی این موضوع هستند که شاید کیس قرار گیری باتری، برای نگهداری باتری ای با این ظرفیت، کوچک باشد.

دولت کره جنوبی در حال اجرای تحقیقات جامع خود در خصوص شناسایی علت اصلی بروز چنین مشکلی است. اما هنوز موفق به یافتن آن نشده است. سامسونگ امیدوار است تا بتواند قبل از رونمایی از گلکسی s8 در نمایشگاه MWC سال آینده، دلیل اصلی انفجار این گوشی ها را با جزئیات کامل گزارش کند. تا بدین ترتیب از بروز حوادث مشابه برای محصولات آینده خود جلوگیری کند.

منبع: sammobile

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *