رونمایی مک بوک پرو بزودی

«نوار ابزار جادویی»، نام جدید صفحه کلید مک بوک پرو

با اینکه تنها ۳ روز تا برگزاری کنفرانس اپل و رونمایی از مک بوک‌ پرو جدید این کمپانی باقی مانده است، اما همچنان شایعات و گمانه‌زنی‌ها در خصوص این کیبورد ادامه دارد. بر اساس شایعاتی که از مدت‌ها قبل مطرح شده، اپل برای ایجاد تغییر در ظاهر مک بوک پرو خود، در فکر لمسی کردن کیبورد یا حتی بخشی از آن به اسم نوار ابزار جادویی است. البته حذف درگاه USB-C، افزودن اسکنر اثر انگشت و چند مورد دیگر، بخش‌های تازه‌تری از این گمانه ‌زنی‌ها هستند.

ظاهرا تا پیش از معرفی رسمی MacBook، قرار است نام کیبورد لمسی «نوار ابزار جادویی» افشا شود. Brian Conroy از محققان حوزه‌ی کسب و کار و تجارت، طرح ثبت شده‌ای را یافته که با شایعات مطرح شده در مورد استفاده از این مدل جدید کیبورد، در مک ‌بوک پرو، همخوانی نزدیکی دارد. Conroy پیش از این هم توانسته بود اطلاعات و طرح‌هایی مرتبط با آیفون ۷ را افشا کند، بنابراین یافته‌های او از اعتبار و ارزش نسبتا بالایی برخوردار است.

رونمایی مک بوک پرو بزودی با کیبورد نوار ابزار جادویی

این طرح در اتحادیه کشورهای بلژیک، هلند و لوگزامبورگ با نام Benelux Union ثبت شده و اشاره به جایگزینی کیبورد‌های فیزیکی با مدل‌های لمسی دارد. در اسناد بدست آمده هیچ نامی از اپل برده نشده اما در عوض کمپانی ای به نام Presto Apps America ثبت تجاری این طرح را به انجام رسانده است.

چندین دلیل، احتمال وجود ارتباط بین این طرح تجاری و اپل را تقویت می‌کند:

  • در کشورهای کانادا، اندونزی و مالزی نیز این طرح به ثبت رسیده‌ و همان وکلایی امور اداری مربوطه را انجام داده‌اند که طرح هدفون وایرلس AirPod را به ثبت رسانده بودند.
  • اپل همواره از نام جادویی (Magic) برای محصولاتی مانند کیبورد و موس استفاده کرده است. در اسم این کیبورد نیز از کلمه جادویی استفاده شده است.
  • اپل در گذشته هم از شرکت‌های جانبی (پوسته‌ای) برای ثبت طرح‌های خود استفاده کرده است. برای نمونه شرکت Entertainment in Flight ثبت کننده‌ی طرح AirPod بوده است.

 

دلایل معقولی برای پذیرفتن این شایعه وجود دارد، اما قطعا مشخص نیست که آیا این طرح‌ها به صورت عملی در مدل‌هایی که به زودی معرفی می‌شوند مورد استفاده قرار خواهند گرفت یا خیر. باید تا ۲۷ اکتبر (۶ آبان) و معرفی نسل جدید لپ تاپ‌های اپل منتظر ماند.

منبع: businessinsider

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *