کفش هوشمند مجهز به پنل LED

کفش هوشمند Matrix، با پنل LED

پس از رونمایی از کفش جدید نایکی به نام HyperAdapt که الهام گرفته از مجموعه فیلم های سفر به زمان بوده و قادر به بستن بندهای خود به صورت خودکار است، اکنون کمپانی های دیگر نیز پا به این عرصه نهاده اند.

به تازگی استارتاپ Vixole، با کسب سرمایه ای جمعی، توانسته کفشی را با نام Matrix معرفی کند. کفشی مجهز به نمایشگرهای LED انعطاف پذیر که قابلیت شخصی سازی و نمایش تصاویر ثابت یا متحرک را داراست.

البته تکنولوژی به کار رفته در ماتریکس صرفاً جنبه تزئینی ندارد، بلکه سنسورهای مختلفی به منظور تغییر حالت نمایش در آن جای گرفته است. حالت های نمایش مختلفی بر اساس نوع حرکت، موقعیت مکانی شناسایی شده توسط GPS و حتی جلوه های بصری متناسب با موسیقی در حال پخش.

کاربردهای این دستاورد را می توان تنظیم نور به هنگام اسکیت سواری، رقص و همچنین ایجاد تصاویر متحرک در نمایش های مختلف دانست.

گفتنی است محصول نهایی از نمایشگر LED با تراکم پیکسلی ۲۲ ppi برخوردار بوده و بسیار بادوام خواهد بود. همچنین حسگرهایی برای تشخیص صدا، نور، میزان خم شدن کفش، شتاب سنج، ژیروسکوپ و مغناطیس سنج نیز داخل لایه مخصوصی از این کفش، تعبیه شده اند.

نکته قابل توجه این است که با اپلیکیشن موبایل ویژه ی این کفش ها، قابلیتِ نمایش تصویر ثبت شده در موبایل بر روی نمایشگر کفش، امکان پذیر است. طرح های پیش فرض و سفارشی این کفش بر روی وب سایت Vixole قرار داشته که به مرور آپدیت می شوند.

کفش هوشمند مجهز به پنل LED

در حال حاضر این تیم برای نهایی شدن پروژه به کسب سرمایه در Indiegogo روی آورده و قیمت محصول نهایی نیز ۳۴۵ دلار برآورد شده است. در حال حاضر می توان با پرداخت ۲۲۵ دلار ضمن کمک به پروژه، یک جفت از آنها را این کفش های جادویی را پیش خرید کرد.

منبع: engadget

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *