هدست واقعیت مجازی مایکروسافت وشرکا

خبر ساخت هدست واقعیت مجازی توسط مایکروسافت و شرکا

شرکت های همکار کمپانی مایکروسافت، مجموعه ای از هدست های واقعیت مجازی را برای ویندوز ۱۰ عرضه خواهند کرد. این هدست به طور همزمان از واقعیت مجازی و توانایی های هولوگرافیک برخوردار خواهد بود.

هدست واقعیت مجازی مایکروسافت وشرکا

اهالی ساکن ردموند، در کنفرانس امروز اذعان داشتند این هدست ها که با قیمت حداقل ۲۹۹ دلار روانه بازار می شوند، از سنسور حرکتی inside-out بهره مند بوده که نیاز به تجهیز دوربین های اضافی و سیستم های لیزری مورد استفاده در آکیلس ریفت (Oculus Rift) و اچ تی سی وایو (HTC Vive) را برطرف می کند.

گفتنی است کمپانی هایی که در ساخت این هدست های واقعیت مجازی با مایکروسافت مشارکت خواهند نمود، اچ پی ، دل ، لنوو ، ایسوس و ایسر هستند.

در حالی که اطلاعات بیشتری درباره جزئیات سخت افزاری این هدست ها عنوان نشده، به نظر می رسد سیستم ردیابی شش درجه ای این الگو مشابه با پروژه سانتا کروز آکیلس باشد.

با وجود اینکه هدست های معرفی شده نیازی به پایشگرهای جانبی نداشته، نمونه اولیه ای که امروز روی سِن دیده شد، بر خلاف سانتا کروز، هنوز همراه با اتصالات سیمی است.

کمپانی مایکروسافت در مراسم امروز، از شرکت هایی به عنوان همکار یاد کرد که در حال حاضر به صورت مستقل به توسعه واقعیت مجازی مشغول هستند. ایسر با شرکت استاربیز جهت تولید هدست های واقعیت مجازی استار وی آر همکاری می کند و ایسوس نیز در نمایشگاه کامپیوتکس گذشته از هدست بدنه چرمی خودش پرده برداشت.

با این وجود هنوز هیچکدام از کمپانی های نام برده، جایگاه مستحکمی در این حوزه نداشته و صنعت دنیای مجازی در حال حاضر در اختیار سونی، اچ تی سی، سامسونگ و آکیلس است. مایکروسافت هم پلتفرم واقعیت افزوده هولولنز (HoloLens) را در اختیار داشته که فعلاً بهترین هدست موجود در این شاخه محسوب می شود.

نظر شما در مورد آینده ی هدست های واقعیت مجازی چیست؟

منبع: engadget ، wareable

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *