شکلک ها به زودی می توانند جایگزین نام دامنه ها شوند

شکلک ها به زودی می توانند جایگزین نام دامنه ها شوند

این روزها نوشتن و به یاد آوردن نام دامنه ی تمامی سایت ها کار دشواری است. GoDaddy، شرکت و سایت معتبر ثبت دامنه ها و پشتیبانی میزبانی وب، تمام رویای شکلک ها را به واقعیت تبدیل کرده است.

این شرکت، امکان جستجو و ثبت دامنه هایی بر پایه ی شکلک را ایجاد کرده است. هفته ی گذشته این شرکت، موتور جست و جوی بر پایه شکلک های اینترنتی را راه اندازی کرد. مردم می توانند با گوشی های خود و با تایپ یک رشته شکلک، از موجود بودن سایت مطلع شوند.

در حال حاضر دامنه های با پسوند ws. قابلیت ثبت شکلک را داراند، اما هنوز دامنه های رده بالایی همچون com. و org. قابلیت ثبت شکلک را ندارد.

همانطور که کاربران اینترنتی که بوسیله ی گوشی های هوشمند و تبلت ها وارد دنیای مجازی می شوند،رو به افزایش است، استفاده از شکلک ها در نام دامنه ها نیز اتفاق عجیبی نخواهد بود. حتی نوار Touch Bar بر روی مک بوک پرو ۲۰۱۶ که روز پنج شنبه رو نمایی شد نیز اجازه ی استفاده از شکلک ها را به شما می دهد، کاری که در صفحه کلید کامپیوترهای قدیمی، بسیار سخت و دشوار است.

می توان گفت رقابت بین ثبت دامنه ها با شکلک آغاز شده است.

منبع: Cnet

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *