Restrica
Restrica

Restrica، دوربینی که به شما اجازه گرفتن عکس تکراری نخواهد داد

یکی از هدف های مهم در عکاسی، رسیدن به یک سبک منحصر بفرد است. تکراری نبودن و منحصر بفرد بودن تصاویر یکی از موضوعات مهم در عکاسی به شمار می رود. اما شاید بارها برایتان اتفاق افتاده باشد که از عکاسان مختلف، عکس های تکراری دیده باشید.

اخیرا یک محقق آلمانی دوربینی با نام Restrica طراحی کرده که اجازه گرفتن عکس تکراری را به شما نمی دهد. طراحی این دوربین توسط فیلیپ اشمیت به گونه ای است که شما می‌توانید با آن، فقط در مکان‌های معروف و بکر عکس بگیرید. به طور مثال اگر شما در اطراف برج ایفل باشید و در نقطه ای ایستاده باشید که دیگران قبلا از همان نقطه عکاسی کرده اند، این دوربین به شما اجازه عکسبرداری را نخواهد داد.

مکانیزم کار این دوربین به گونه ای است که اطلاعات مکانی عکس‌های منتشر شده در شبکه‌های مهم اجتماعی را می‌گیرد و اگر در نقطه ایستادن شما بیشتر از ۳۵ عکس پیدا کند، دیگر کار نمی‌کند. پیدا شدن عکس‌های زیاد در یک نقطه باعث می‌‌شود که شاتر دوربین از کار بی افتد و در نمایشگر آن هم، خبری از دیدن سوژه نباشد.

ساخت این دوربین با استفاده از پرینتر سه بعدی بوده و در حال حاضر تنها یک نمونه از آن ساخته شده است.

منبع: wired

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *