ربات
ربات

ربات انسان نمایی که می تواند سوزن نخ کند

با پیشرفت در دنیای تکنولوژی و ساخت ربات ها همیشه این سوال وجود دارد که آیا ربات ها می توانند کارهای بسیار ظریف و با دقت بالا را همانند انسان انجام دهند؟

یک تیم تحقیقاتی شامل محققانی از دانشگاه نورث‌ وسترن، مرکز تحقیقات دیزنی، دانشگاه کاتولیک امریکا و دانشگاه کارنگی ملون، به تازگی توانسته ربات انسان نمایی بسازد که از ظرافت و دقت انسانی برخوردار است.

در ساخت این ربات، از یک نوع جدید از انتقال هیدرواستاتیک، که خطوط هیدرولیک و پنوماتیک را با هم ترکیب می‌کند، استفاده شده است که می‌تواند به شکل ایمن و دقیقی بازوهای ربات را حرکت داده و به آنها ظرافت لازم برای برداشتن یک تخم‌مرغ، بدون شکستن آن را بدهد. این انتقال تقریبا بدون اصطکاک و خلاصی بوده که دقت بسیار بالا برای وظایفی مانند نخ کردن سوزن را به ربات ارائه می‌کند. انتقال هیبریدی امکان کاهش تعداد خطوط هیدرولیکی بزرگ را که یک سیستم هیدرولیک کامل نیاز دارد، به نصف فراهم می‌کند. از این رو اندام رباتیک می‌توانند سبک تر و کوچک تر ساخته شوند.

این پیشرفت ها می تواند تعامل بسیار خوبی میان انسان، کامپیوتر و رباتیک برقرار کند و در آینده ای نزدیک انسان ها می توانند بسیاری از برنامه های کاربردی خود را که نیازمند دقت بسیار بالایی است به ربات ها واگذار کنند.

در نشست رباتیک و اتوماسیون موسسه مهندسان برق و الکترونیک در استکهلم، جزئیات بیشتر در این مورد ارائه خواهد شد.

منبع: Industrytap

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *