توقف فروش ویندوز 7 و ویندوز 8.1 به سازندگان کامپیوتر توسط مایکروسافت

توقف فروش ویندوز ۷ و ویندوز ۸٫۱ به سازندگان کامپیوتر توسط مایکروسافت

هر آمدنی، رفتنی هم دارد. طبق اعلام مایکروسافت، فروش سیستم‌عامل‌ های ویندوز ۷ پرو و ویندوز ۸.۱، به سازندگان کامپیوتر، از روز گذشته متوقف شده است. در حال حاضر تنها راهی که می‌توانید کامپیوتری با ویندوز ۷ یا ۸.۱ تهیه کنید، این است که مدل های قدیمی موجود در انبار را خریداری کنید. طی دو سال گذشته، این شرکت فروش نسخه‌های آلتیمیت، هوم و بیسیک ویندوز ۷  به سازندگان کامپیوتر را متوقف کرده است. اکنون نیز پرو ویندوز ۷ و ویندوز ۸.۱ منسوخ شده و تنها گزینه باقی‌مانده برای خریدِ کامپیوتر هایی با سیستم‌عامل مایکروسافت، کامپیوترهایی با ویندوز ۱۰ است.

مایکروسافت از این روش، به منظور حذف تدریجیِ سیستم‌عامل‌های قدیمی خود استفاده می کند. با توجه به جدول زیر، دوره ی پایانی ای برای ویندوز ۱۰ منظور نشده، چرا که ارائه این نسخه جدید به عنوان پایان راهی برای این سیستم عامل می باشد.

windows_lifecycle_sales_october_2016

همچنین گفتنی است، پشتیبانی عمومی از ویندوز ۷ که شامل گزارش اتفاقات، ادعاهای گارانتی، درست کردن باگ‌های غیرامنیتی و امنیتی و همچنین تغییرات ظاهری می باشد، در ۱۳ ژانویه سال ۲۰۱۵ پایان یافت. لازم به ذکر است پشتیبانی گسترش‌یافته تنها مربوط به آپدیت‌های امنیتی است.

windows_lifecycle_support_october_2016

پشتیبانی عمومی از ویندوز ۸.۱ تا ۹ ژانویه سال ۲۰۱۸ و ویندوز ۱۰ نیز تا ۱۳ اکتبر سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت. ویندوز ۱۰ آخرین و بهترین نسخه برای کاربران محسوب شده که تفاوت های بسیاری با سری های قبلی خود دارد. با هر بار آپدیت این نسخه، نه‌تنها از نظر باگ، بلکه از نظر ویژگی نیز، تغییراتی در آن ایجاد می‌شود.

جدیدترین آپدیت مهم ویندوز ۱۰، دو ماه پیش عرضه شد و آپدیت بزرگ بعدی نیز قرار است اوایل سال ۲۰۱۷ روانه بازار شود.

بنابراین برای تهیه یک سیستم جدید، بهتر است به جای ویندوز ۷ و یا ۸.۱، از نسخه ۱۰ آن استفاده کنید. چرا که با داشتن چنین نسخه ای نه تنها می توانید از پشتیبانی چند ساله آن بهره‌مند شوید، بلکه می توانید ویژگی‌های جدید آن را نیز به‌ صورت رایگان دریافت کنید.

منبع: venturebeat

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *