پایان همکاری BMW با Baidu درزمینه ماشین های خودران

پایان همکاری BMW با Baidu درزمینه ماشین های خودران

چندی پیش و در ماه ژوئن، کمپانی های BMW آلمان و Baidu چین از تصمیم خود برای همکاری در زمینه تولید اتومبیل های خودران خبر دادند و اکنون آخرین گزارش ها حاکی از به پایان رسیدن قرارداد همکاری میان این دو شرکت خودروسازی است. به گزارش رویترز، بر اساس قراردادی که این دو کمپانی پیش‌تر به امضا رسانده بودند، بایدو می بایست از مدل BMW 3 برای تست اتومبیل های بدون راننده خود در کشور چین استفاده میکرد و همچنین قصد آنجام آزمایشی این چنینی در کشور آمریکا را نیز داشت.

اما با به پایان رسیدن این قرارداد، اکنون بایدو می بایست به دنبال شریک خودروسازیِ جدیدی برای خود باشد تا بتواند با کمک اتومبیل های آن شرکت، رویایِ تولید و عرضه جهانی اتومبیل های خودران تا سال ۲۰۱۸ را به واقعیت تبدیل کند. این شرکت چینی در مصاحبه ای عنوان کرده که هم اکنون از خودروهای کمپانی فورد برای گذراندن مراحل آزمایشی استفاده می کند. همچنین، این شرکت به دنبال عقد قرارداد همکاری با یکی دیگر از شرکت های آمریکایی به نام Velodyne است که در زمینه تولید سنسورهای لیدار که برای ناوبری اتومبیل های بدون راننده ضروریست، فعالیت می کند.

البته کمپانی فورد نیز با این شرکت آمریکایی وارد مذاکره شده و جالب اینجاست که قصد دارد تا سال ۲۰۲۱، اتومبیل های خودران اختصاصی خود را از طریق سرویس اشتراکی، روانه خیابان های این کشور کند. اولاف کاستنر، مدیرعامل نمایندگی بی ام و در کشور چین، در این خصوص عنوان کرد که این دو شرکت پس از آن که نتوانستند بر سر نحوه ادامه فعالیت این پروژه به توافق برسند، به همکاری خود پایان دادند.

ما به این نتیجه رسیدیم که سرعت توسعه و همچنین ایده هایی که این دو کمپانی در سر دارند، با یکدیگر همخوانی نداشته و به ناچار مجبور به قطع همکاری خود با شرکت بایدو شدیم.

هنوز جزییاتی در خصوص علل اصلی این تصمیم عنوان نشده اما گفته می شود که یکی از دلایل می تواند دستیابی به تکنولوژی سبقت گرفتن اتومبیل های خودران از سایر اتومبیل ها باشد که می تواند زمینه را برای ورود رسمی این اتومبیل ها به خیابان ها فراهم کند.

اگرچه این دو کمپانی، راه خود را برای توسعه تکنولوژی اتومبیل های خودران، از هم جدا کردند اما هر دوی آنها، همچنان به تلاش خود در این زمینه ادامه خواهند داد. گفتنی است چندی پیش، کمپانی بایدو از اولین اتومبیل الکتریکی خود موسوم به Chery EQ رونمایی کرد که قادر به پیمودن مسافتی حدود ۲۰۰ کیلومتر در هر بار شارژ است.

منبع: engadget

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *