قفل صفحه ی جدید آیفون باعث افشای اطلاعات شخصی شما می شود

قفل صفحه ی جدید آیفون باعث افشای اطلاعات شخصی شما می شود

به ‌تازگی آسیب‌ پذیری جدیدی در گوشی‌ های آیفون کشف شده که با استفاده از آن، هکرها می‌توانند اطلاعات مهم و حساس کاربران را به سرقت ببرند.

در کانال iDeviceHelp یوتیوب، ویدیویی منتشر شده است که نشان می‌دهد با استفاده از یک سلسله‌ اقدامات در هنگامی که گوشی در حالت قفل قرار دارد؛ می‌توان اطلاعاتی مانند مشخصات تماس، پیامک‌ها و عکس‌های موجود در گوشی را استخراج کرد. با بررسی‌های به عمل‌ آمده در میان دارندگان گوشی‌های اپل، مشخص شد که این باگ روی تمامی آیفون‌های با سیستم عامل iOS 8 و بالاتر وجود دارد. اما این ایراد نرم‌افزاری چگونه عمل می‌کند؟

در مرحله اول؛ از آنجا که سیری بخش مهمی از این فرایند به شمار می‌رود، دستیار مجازی اپل باید حتما در صفحه‌ی قفل فعال باشد. علاوه بر این باید حتما به  گوشی دسترسی فیزیکی داشته باشید؛ زیرا نفوذ از راه دور به کمک این روش غیرممکن است. حال با گوشی آیفون مورد نظر تماس بگیرید و پس‌ازآن یک پیامک ارسال کنید و بعد از دریافت تماس و پیامک، از سیری بخواهید قابلیت Voice Over را فعال کند. حال با یک زمان‌ بندی خاص و دقیق و کلیک کردن بر روی نوار مشخصات تماس‌گیرنده‌ و لمس کیبورد می‌توانید با کمک دستیار مجازی به اطلاعات افرادی که در گوشی ذخیره شده‌اند، تنها با تایپ یک حرف دسترسی پیدا کنید.

به نظر می ‌رسد اپل از این مشکل آگاه شده است و انتظار می‌رود که به ‌زودی شاهد آپدیتی برای حل این موضوع باشیم؛ اما تا آن زمان اگر نگران دسترسی دیگران به اطلاعات خود هستید، با رفتن به تنظیمات گوشی و مراجعه به بخش Touch ID & Passcode، دسترسی سیری به صفحه قفل گوشی را غیرفعال کنید.

در آخر پیشنهاد می‌کنیم طریقه ‌ی استفاده از این راه نفوذ را در ویدیوی زیر تماشا کنید:

 

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *