تویوتا 744 هزار دستگاه ماشین مینی ون سیینا Sienna خود را فراخوان داد

تویوتا ۷۴۴ هزار دستگاه مینی ون Sienna خود را فراخوانی کرد

هنگامی که یک خودرو با سرعت بالا در حال حرکت است، درهای آن باید بطور کامل بسته باشند؛ هنگامی که یکی از درب ها به صورت خودکار باز شود اتفاقات خطرناک و ناگوار بسیاری پیش خواهد آمد اخیرا مینی ون های سیینا تویوتا، با این مشکل مواجه شده است و این شرکت دستور فراخوان ۷۰۰ هزار دستگاه از این ماشین را صادر کرده است.

تویوتا برای حل این مشکل تقریبا تمام ۷۴۴ هزار مینی ون سیینای خود را فراخوانی کرده است. مینی ون های معیوب، اغلب بین سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ تولید شده اند و این شرکت تاریخ خاصی را برای سال تولید ماشین های فراخوانی شده، در نظر نگرفته است.

مشکل بوجود آمده مربوط به بخش سیستم الکتریکیِ درب کشویی سیینا است. در شرایطی خاص که مانعی برای باز شدن این درب وجود داشته باشد، به موتور خودرو فشار آمده و فیوزی را در آن قطع می کند.

با قطع شدن فیوز، احتمال باز شدن درب کشویی به هنگام رانندگی وجود خواهد داشت که بسیار خطرناک است. اغلب بچه ها در بخش عقب ماشین های مینی ون می نشینند و باز شدن ناگهانی درب کشویی، پیامدهای ناگواری در پی خواهد داشت.

فعلا هیچ راه حل رسمی برای حل این مشکل وجود نداشته و تویوتا در حال پیدا کردن راه حلی قطعی برای این مشکل است. در حال حاضر کمپانی خودرو سازی تویوتا، نامه های فراخوان خود را با احترام کامل برای مالکین این خودروها ارسال می کند و به گفته ی این کمپانی، ارسال این فراخوان تا اواسط ماه ژانویه به طول خواهد کشید.

صاحبان این مینی ون ها، در صورت دریافت نکردن فراخوان، می توانند با مراجعه به وب سایت تویوتا از فراخوانی ماشین خود با خبر شوند.

نظر شما در مورد  مشکل بوجود آمده و خطرهای احتمالی آن چیست؟

منبع : Cnet

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *