سرانجام اوکولوس ریفت قادر به اجرای بازیهای ایکس باکس وان خواهد بود

سرانجام اوکولوس ریفت قادر به اجرای بازیهای ایکس باکس وان خواهد بود

مایکروسافت در ژوئن ۲۰۱۵ بود که به طور رسمی امکان استفاده از اوکولوس ریفت را در بازی های ایکس باکس وان اعلام کرد. هم اکنون نزدیک به  ۱۸ ماه از انتشار این خبر می گذرد و این غول نرم افزاری به تازگی قصد صادر کردن اجازه ی پخش بازی های خود بر روی این هدست واقعیت مجازی را دارد.

بدین ترتیب، از ۲۱ دسامبر به بعد، صاحبان اوکولوس ریفت می توانند به اوکولوس استور رفته و بازی های ایکس باکس وان را دانلود و در کنسول خود از آن استفاده کنند.

مایکروسافت همچنین از ریفت، در ویندوز ۱۰ خود پشتیبانی می کند و به عنوان بخشی از همکاری خود با اکولوس، محصول خود با کنترلر بی سیم ریفت، ارسال خواهد کرد. همچنین این کمپانی در حال آماده سازی پروژه ی بعدی خود به نام کنسول Scorpio است که طبق صحبت های این شرکت همراه با تصویر ۴K و هدست واقعی مخصوص ایکس باکس در سال آینده عرضه خواهد شد.

تاکنون همکاری مایکروسافت با اوکولوس در جریان پخش بازی ها بسیار محدود است، اما مایکروسافت به صورت چشمگیری در پی گسترش این تکنولوژی در کنسول های خود است.

آیا کنسول جدید میتواند انتظارات مشتریان ایکس باکس را برآورده کند؟

منبع: The Verge

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *