۸ نکته در مورد دوربین گوشی های پیکسل گوگل

۸ نکته در مورد دوربین گوشی های پیکسل گوگل

قبل از اینکه شروع به عکسبرداری با گوشی جدید پیکسل خود کنید، لازم است تا با برخی از ویژگی های اپلیکیشن دوربین این گوشی آشنا شوید.

برای کسانی که قبلا از اپلیکیشن دروبین گوگل استفاده میکرده اند، کاربری دوربین پیکسل با اندکی صرف وقت، ساده خواهد بود. اما کاربرانی که تا قبل از این از گوشی های اندرویدی یا آیفون استفاده میکرده اند، این اپلیکیشن کاملا آشنا بوده و سریع با آن ارتباط برقرار میکنند.

در ادامه به ۸ نکته کاربردی در مورد دوربین گوش های پیکسل پرداخته شده است:

دسترسی سریع به اَپ دوربین

سامسونگ از روش دو بار فشار دادن دکمه Home برای میانبر دوربین در گوشی هایش استفاده می کند. با انتشار ios نسخه ۱۰، اپل از کشیدن سریع صفحه Home برای دسترسی داشتن به دوربین، استفاده کرد.

در گوشی های پیکسل، گوگل از دکمه قفل کردن/پاور برای این منظور استفاده کرده است. این ویژگی در ابتدا با دستگاه های نکسوز ۲۰۱۵ معرفی شد و سپس به اسمارت فون های پیکسل نیز راه یافت.

بدین ترتیب، صرف نظر از اینکه گوشی شما در حالت قفل قرار داشته و یا در حال نوشتن یک ایمیل هستید، می توانید با دوبار فشار دادن دکمه پاور به اپلیکیشن دوربین دسترسی داشته باشید.

تعویض دوربین ها با دوبار چرخاندن مچ دست

می توان هنگام عکسبرداری، بین دوربین های پشتی و جلویی گوشی سوییچ کرد که اینکار به واسطه فشار دادن دکمه ای قرار گرفته در سمت چپ شاتر یا استفاده از ویژگی جدید Moves gesture (تشخیص حرکات بدن) انجام داد.

برای استفاده از این ویژگی، مچ خود را همانند وقتی که می خواهید دستگیره دری را باز کنید، دو بار تکان دهید تا بتوانید بین دوربین ها جابه جا شوید.

این ویژگی جدید، به صورت پیش فرض در بخش حرکات (Moves) تنظیمات وجود داشته به همراه آموزش متحرک مربوطه وجود داشته و می توانید به صورت دلخواه آن را در حالت غیر فعال قرار دهید.

8 نکته در مورد دوربین گوشی های پیکسل گوگل

دسترسی به حالت های عکسبرداری

برای کاربران ios که به حالت های متنوع و قابل دیدن عکسبرداری خو گرفته اند، حالت های پیکسل شاید کمی گیج کننده به نظر برسد. برای مقابله با این سردرگمی، می توان لبه سمت چپ صفحه نمایش را به سمت داخل بکشید تا لیستی از حالت های عکسبرداری و دکمه تنظیمات، نمایان شوند.

در حال حاضر، این لیست شامل حالت های پاناروما، اسلوموشن، Photo Sphere و Lens Blur است.

8 نکته در مورد دوربین گوشی های پیکسل گوگل

استفاده از دکمه تنظیم صدا

به هنگام استفاده از دوربین در گوشی پیکسل، می توان از دکمه تنظیم صدا به منظور شاتر استفاده کرد. به علاوه، می توانید با رفتن به بخش تنظیمات، کنترل زوم به هنگام عکسبرداری را برای این دکمه تعریف کرده و یا کلا هیج عملکردی را برای دکمه تنظیم صدا در اَپ دوربین قرار ندهید.

تغییر کیفیت تصاویر و ویدیوها

می توانید با رفتن به بخش تنظیمات دوربین، کیفیت تصاویر و ویدیوهای گرفته شده توسط پیکسل را تغییر داده و رزولوشن دلخواه خود را برای آنها تعریف کنید.

کمپانی گوگل، به صورت پیش فرض، رزولوشن ۴K را برای عکسبرداری و فیلمبرداری به صورت غیر فعال قرار داده اما با توجه به حجم بالای حافظه ذخیره سازی در دسترس، دلیلی برای غیرفعال کردن آن وجود نداشته و می توانید عکس های و فیلم هایی با کیفیت ۴K را ثبت کنید.

غیر فعال کردن لرزشگیر ویدیو

تا زمانی که در حال فیلمبرداری از سوژه های متحرک بوده و لرزشگیر دوربین را فعال می کنید، این ویژگی واقعا موثر و راه گشا است. اما اگر فیلمبرداری را در حال قدم زدن انجام داده یا گوشی را به مقدار کمی حرکت دهید، فعال بود لرزشگیر منجر به پرش های بسیار و متوالی در ویدیو می شود. در چنین مواقعی می توانید لرزشگیر را در بخش تنظیمات دوربین، درحالت غیر فعال قرار دهید.

8 نکته در مورد دوربین گوشی های پیکسل گوگل

ساخت اتوماتیک فایل های گیف

به هنگام فشار دادن و نگه داشتن دکمه شاتر دوربین، بلافصله دوربین شروع به عکس گرفتن های پیاپی و یکی پس از دیگری خواهد کرد. در واقع در چین مواقعی دوربین پیکسل شبیه به برنامه  Google Photos عمل کرده و از عکس های شما گیف می سازد. البته می توانید این قابلیت را در بخش تنظیمات غیر فعال کنید.

استفاده از میانبرها

نکته آخر اینکه می توانید با لمس و نگه داشتن آیکون اَپ دوربین، می توانید به میانبرهای عکسبرداری یا فیلمبرداری، بدون وارد شدن به خود اَپ دوربین، درسترسی داشته باشید.

8 نکته در مورد دوربین گوشی های پیکسل گوگل

منبع: cnet

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *