ارائه جزئیات بیشتر درمورد ادغام اسکایپ و iOS CallKit
ارائه جزئیات بیشتر درمورد ادغام اسکایپ و iOS CallKit

ارائه جزئیات بیشتر درمورد ادغام اسکایپ و iOS CallKit

توسعه دهندگان برنامه پیام رسان اسکایپ ، چندی پیش از ادغام نسخه تجاری این اپلیکیشن و دستگاه های مبتنی بر ios بوسیله از فریم ورک CallKit اپل، خبر داده بود؛ با این حال اطلاعات کمی در خصوص چگونگی کار کردن آن و مزایای آن داده شده بود.

مایکروسافت امروز به تشریح جزئیات دقیقی از نحوه ی برخورداریِ کاربران آیفون از مزیت های یکپارچه شدن «اسکایپ برای تجارت» و iOS CallKit منتشر کرده است. گام اول اینکه، کاربران آیفون از این به بعد می توانند از صفحه لاک اسکرین، تماس های مربوط به «اسکایپ برای تجارت» را دریافت کنند. به بیان دیگر، تمامی تماس های «اسکایپ برای تجارت»، همانند دیگر تماس های تلفن همراه بوده و می توان نام فرد تماس گیرنده را در صفحه لاک اسکرین مشاهده کرد.

ادغام اسکایپ و iOS CallKit

ادغام اسکایپ و iOS CallKit

همچنین به واسطه این یکپارچه سازی، از این به بعد کاربران می توانند همزمان به تماس های صورت گرفته در «اسکایپ برای تجارت»، سیم کارت شخصی خود و دیگر اپلیکیشن های VoIP که از CallKit پشتیبانی می کنند، دسترسی داشته و بین این تماس ها، تعویض انجام دهند. بدیت ترتیب، به طور مثال می توان به هنگام صحبت کردن با «اسکایپ برای تجارت، تماس های دریافتی از سیم کارت تلفن همراه را به پست صوتی فرستاده و یا تماس اسکایپی را به حالت تعلیق درآورده و در عوض به تماس رسیده پاسخ داد.

 

لازم به ذکر است که ادغام صورت گرفته،  با رنجی از کنترل های کاربران و فناوری اطلاعات داخلی انجام شده است؛ کنترل هایی که به صورت پیش فرض برای کاربران اپلیکیشن های ios فعال شده اند. این کنترل ها به کاربر اجازه غیرفعال کردن ادغام CallKit را می دهند. ادمین های IT نیز همچنین می توانند این قابلیت را برای کاربران خود غیر فعال کنند.

نکته آخر اینکه برای برخوردار شدن از مزایای این یکپارچه سازی، لازم است تا از طریق اَپ استور، اسکایپ خود را بروزرسانی کرده و آخرین نسخه از آن را دانلود کنید.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *