رقابت اپل و گوگل در بازار ماشین های خودران؛ نامه اپل در خصوص وسایل نقلیه خودران
رقابت اپل و گوگل در بازار ماشین های خودران؛ نامه اپل در خصوص وسایل نقلیه خودران

رقابت اپل و گوگل در بازار ماشین های خودران؛ نامه اپل در خصوص وسایل نقلیه خودران

رقابت دیرینه ی بین دو کمپانی اپل و گوگل در حوزه های اسمارت فون، تبلت، تلویزیون های هوشمند، گجت های پوشیدنی و دیگر محصولات دیجتال، احتمالا به سطح خیابان های و ماشین خودران که گفته می شود حمکرانان آینده جاده ها هستند، کشیده شده است. گزارشات و اخبار رسیده اخیر، از وارد شدن این دو غول دنیای تکنولوژی به بازار وسایل نقلیه خودران خبر داده و امروز تاییدیه هایی مبنی بر فعالیت های اپل در زمینه ماشین های خودران منتشر شده است.

نامه ای از طرف اپل به اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه ها (NHTSA)، منتشر شده است که در آن کمپانی اپل به بیان جایگاه و موقعیت خود در چگونگی به کار بردن آیین نامه های مربوط وسایل نقلیه خودران در سال های پیش رو، پرداخته است. با وجود اینکه اپل، مشارکت خود در بازار وسایل نقلیه خودران را به طور مستقیم تایید نکرده است، اما این واقعیت که برای مکاتبه با مدیریت ترافیک بزرگراه ها وقت صرف کرده است، خود به معنای علاقه و اشتیاق این کمپانی به این حوزه است.

به گفته استیو کنر (Steve Kenner)، مدیر بخش تمامیت محصول اپل: «اپل از یادگیری ماشین در تولید محصولات و سرویس هایی هرچه شهودی تر و شخصی تر استفاده می کند. این کمپانی سرمایه گذاری سنگینی در زمینه پژوهش های مربوط به یادگیری ماشین و اتوماسیون کرده و مایل به محک زدن خود و کسب تجربه در خصوص پتانسیل های موجود در سیستم های خودکار استفاده شده در حوزه های مختلف، از جمله حمل و نقل است».

تصویر پیش بینی شده برای ماشین خودران اپل

تصویر پیش بینی شده برای ماشین خودران اپل

داکیومنت های منتشر شده به موضوعاتی در خصوص ایمنی، حریم خصوصی و مزایای به اشتراک گذاریِ داده ها بین کمپانی های اشاره کرده است. ایده اپل، به اشتراک گذاشتن داده ها بین شرکت هاست؛ داده ها و اطلاعاتی که می توانند برای بهبود تمام سیستم های خودران مورد استفاده قرار گیرند. بدین ترتیب، امنیت این وسایل برای سرنشینان شان افزایش یافته و همچنین امکان یادگیری در سیستم های خودران به واسطه مجموعه ی وسیع تر و گسترده تری از داده ها، فراهم می شود. اپل همچنین در این نامه، خواستار توجه بیشتر دولت به حریم شخصی افراد حین جمع آوری داده های مربوطه است.

در ادامه نامه، کمپانی اپل به دادن فرصت های برابر به تولیدکنندگان نوپا پرداخته؛ چرا که در حال حاضر به نظر می رسد که خودروسازان شناخته شده و با سابقه دسترسی راحت تری به خیابان های عمومی برای تست زمانی خودروهای خود در مقایسه با خودروسازان تازه وارد داشته و موانع بسیار سد راه این تولید کنندگان نوپاست.

کنر عنوان داشته : «هر دوی NHTSA و کنگره ی آمریکا به لزوم انجام تست های کنترل شده و محدود خودروسازان در سطح خیابان های عمومی واقف هستند».

از طریق این لینک می توانید به متن نامه اپل دسترسی داشته باشید. حال باید منتظر ماند و شاهد آنچه که اپل برای آینده خیابان های در نظر گرفته، بود.

منبع: androidauthority

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *