لکسوس فانتزی ترین ماشین دنیا را با 41999 عدد LED ساخت

لکسوس فانتزی ترین ماشین دنیا را با ۴۱۹۹۹ عدد LED ساخت

لکسوس موفق به ساخت ماشینی شد که احتمالا هرگز قادر به خرید آن نخواهید بود؛ یک لکسوس IS مدل ۲۰۱۷ پوشیده شده با چراغ های LED قابل برنامه ریزی که در هر ثانیه و هر لحظه که هوس کنید می توانید رنگ آن را تغییر دهید. البته اگر این خودرو اجازه ی تردد در خیابان و جاده را پیدا کند، به احتمال زیاد یکی از خودرو های ساخت بشری خواهد بود که تمرکز دیگر رانندگان را بهم خواهد زد.

این خودرو که LIT IS نامگذاری شده به عنوان بخشی از همکاری شرکت لکسوس و شرکت پخش ویدیویی Vevo برای ساخت موزیک ویدیو یک خواننده بریتانیایی ساخته شده است.

در طی همکاری این دو شرکت، LIT IS شگفت انگیزی خلق شده است که ترکیبی از هنر، تکنولوژی و همگام سازیِ پخش موسیقی است. در بیانیه ای که تیم سازنده ی این لکسوس ارائه داده اند، این پروژه را به شدت جذاب خوانده اند.

مهندسین لکسوس برای ساخت این آفتاب پرست رنگارنگ غول پیکر، ۴۱۹۹۹ چراغ LED را با دست بر روی این ماشین تعبیه کرده اند. این تعداد چراغ LED اگر پیوسته در کنار هم قرار گیرند مسافتی حدود نیم مایل  را در بر می گیرند. این ماشین دارای ۳ حالت است:

حالت Attract؛ در این حالت با ایجاد حلقه های رنگارنگ گرافیکی زیبا و ایجاد هایلایت های زیبای ریز و درشت باعث جذب دیگران می شود.

حالت Music Viz برای پاسخگویی به موزیک طراحی شده است به طوری که چراغ های LED هماهنگ با ریتم موسیقی بازی (رقص نور) خواهند کرد، این صفحه نمایش با تمامی آهنگ ها به طور کامل منطبق خواهد شد.

حالت Gesture؛ در این حالت حرکت انیمیشن LED ها توسط حرکت دسته ی کنسول بازی ها که کاربر کنترل میکند هماهنگ می شود، در این حالت راننده می تواند با حرکت دست خود پاسخ رنگارنگ ماشین را دریافت و مشاهده کند.

تمام این ویژگی ها واقع متحیر وسرگرم کننده است، اما باز هم برای شما تکرار می کنم در صورتی که این ماشین قابل خریدن باشد، که امری محال است، این ماشین هرگز به سطح خیابان ها راه نخواهد یافت. همچنین دولت ها برای حواس پرتی ایجاد شده توسط این ماشین، هرگز اجازه ی تردد آن را نخواهند داد.

منبع: the verge

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *