دوربین جدید 1.9 مگاپیکسلی کاسیو ؛ مناسب برای عکاسی در شب
دوربین جدید ۱٫۹ مگاپیکسلی کاسیو ؛ مناسب برای عکاسی در شب

دوربین جدید ۱٫۹ مگاپیکسلی کاسیو ؛ مناسب برای عکاسی در شب

اکشن کمرایِ مقاوم و جدید کاسیو با نام «Exilim FR110H» با سنسوری ۱٫۹ مگاپیکسلی معرفی شد. بله درست متوجه شدید، ۱٫۹ مگاپیگسل. نزدیک به آغاز سال ۲۰۱۷ هستیم و همچنان دوربین هایی با رزولشن کمتر از نسل اول آیفون های به بازار عرضه می شود. اما کاسیو دلایل خود را برای تولید چنین محصولی دارد؛ تعداد پیکسل های کمتر به معنای پیکسل هایی بزرگتر است که برای داشتن دوربینی با عملکرد بهتر در شرایط نور کم، مناسب خواهد بود. در واقع دوربین کاسیوی FR110H منحصرا برای عکاسی در شب طراحی شده و قابلیت ضبط ویدیوها یا عکس هایی۱۰۸۰p  با حداکثر حساسیت ایزوی ۵۱۲۰۰ را داراست.

دوربین جدید 1.9 مگاپیکسلی کاسیو

دوربین جدید ۱٫۹ مگاپیکسلی کاسیو

سنسور این دوربین به خودیِ خود از انواع ۱٫۲۰۸ اینچی بوده و لنز ۲۰ میلی متریِ آن نیز تنها دارای گشادگی دیافراگمی برابر ۲٫۸ است. کمپانی کاسیو با در پیش گرفتن تولید این دوربین، پیروی نکردن از راه های مرسوم برای معرفی دوربین هایی با حساسیت بالا نور بیشتر را برگزیده است. نمونه عکس های گرفته شده با این دوربین که در سایت رسمی کاسیو قرار داده شده نیز آنچنان زیبا به نظر نمی رسند. مخصوصا وقتی آنها را با انتظارات خود از یک دوربین DSLR با لنزی سریع مقایسه می کنید، این تفاوت فاحش تر می شود. اما ذکر این نکته الزامیست که وظیفه اصلیِ اکشن کمراها، ثبت تصاویری با بهترین کیفیت نبوده و بیشتر با هدف ثبت تصاویری ساخته شده اند که افراد با سایر دوربین های موجود قادر به ثبت آنها نخواهند بود. بنابراین در صورتی که FR110H بتواند این وظیفه را با طراحی انعطاف پذیر خود انجام دهد، مسلما طرفداران خاص خود را پیدا خواهد کرد.

منبع: theverge

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *