نگاهی به تکنولوژی های بکار رفته در فضای داخلی فروشگاه جدید آدیداس در نیویورک
نگاهی به تکنولوژی های بکار رفته در فضای داخلی فروشگاه جدید آدیداس در نیویورک

نگاهی به تکنولوژی های بکار رفته در فضای داخلی فروشگاه جدید آدیداس در نیویورک

کمپانی آدیداس به مانند رقیب خود نایک، به تازگی جدیدترین فروشگاه فیزیکی خود را در شهر نیویورک بازگشایی کرده است. همچنین به مانند فروشگاه مملو از تکنولوژی های روز نایک، این کمپانی آلمانی نیز فضای داخلی فروشگاه خود را مجهز به تکنولوژی های متنوع و جذابی کرده است. در فروشگاه ۴ طبقه آدیداس که دارای مساحت کلی ۴۵ هزار فوت مربع است، علاوه بر فراهم بودن امکان تجربه واقعیت مجازی، می توان با استفاده از گجتی پوشیدنی که برای انتخاب هر چه بهتر کفش های دو طراحی شده اند، دست به انتخاب مناسب ترین کفش زد.

در ادامه نگاهی به سه تا از هیجان انگیزترین فناوری های بکار رفته در این فروشگاه خواهیم داشت:

Run Genie

یکی از جذاب ترین تکنولوژی های موجود در این فروشگاه، Run Genie می باشد. سیستمی که با استفاده از دو سنسور و یک اَپ آیپد، به تجزیه و تحلیل نحوه راه رفتن افرادی می پردازد که در حال بازدید از فروشگاه هستند. هدف از چنین سیستمی، ارائه راهنمایی های درست به خریداران و با توجه به داده های بدست آمده از آنالیزهای گجت، در خصوص خرید بهترین و مناسب ترین کفش است.

Run Genie؛ آنالیزور نحوه راه رفتن

Run Genie؛ آنالیزور نحوه راه رفتن

 

وقتی پادهای Run Genie به کفش های فرد متصل می شود، با برداشتن حداقل ۴۶ قدم، این سیستم قادر به کشف میزان زاویه ای بوده که پاهای شما به هنگام ضربه زدن به سطح زمین می سازند و همچنین قادر به تشخیص میزان تمایل مچ پا به خم شدن در هنگام راه رفتن نیز می باشد. در نهایت با توجه به نتایج بدست آمده از آنالیزهای صورت گرفته، می توانید با خیالی آسوده دست به انتخاب کفشی مناسب نوع راه رفتن و قدم برداشتن خود بزنید.

تجربه واقعیت مجازی با James Harden

با توجه به فراگیر شدن واقعیت مجازی، آدیداس نیز ویدیویی ۳۶۰ درجه ای از بسکتبالیست سوپراستار NBA، جیمز هاردن در مورد داستان امضای جدید او بر روی کفش های کتانی آدیداس تهیه کرده که با هدست هایVR موجود در فروشگاه می توانید به تماشای آن بپردازید.

واقعیت مجازی با James Harden

واقعیت مجازی با James Harden

اسکن های سه بعدی و لمسی کفش ها

در جای جای فروشگاه، نمایشگرهایی لمسی وجود داشته که مشاهده انواع مختلف کفش های آدیداس را به صورت اسکن های سه بعدی به شما می دهد. همچنین می توانید از این طریق از مشخصات و ویژگی های کفش ها، نظرات دیگران و رتبه بندی آنها  مطلع شوید.

منبع: engadget

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *