پروژه ساخت ماشین خودران گوگل متوقف شد
پروژه ساخت ماشین خودران گوگل متوقف شد

پروژه ساخت ماشین های خودران گوگل متوقف شد

بنا به گزارش رسیده از گوگل، پروژه طولانی مدت ساخت وسیله نقلیه خودران این کمپانی متوقف شده است تا در عوض بتواند با دیگر کمپانی های خودروساز موجود، در زمینه ساخت چنین ماشین هایی مشارکت داشته و وارد همکاری شود.

در این گزارش آمده است که اکنون واحد مربوط به تحقیقات ماشین خودران گوگل – که با نام Chauffeur شناخته می شود – در حال کار با سایر خودروسازان مطرح به منظور توسعه ماشین هایی است که دارای برخی ویژگی های مختص به ماشین های خود ران هستند؛ ویژگی هایی به غیر از چرخ های هدایت شونده و کنترل های پدال. این کمپانی همچنین از ماه می با Fiat Chrysler وارد همکاری شده که این مشارکت می تواند آغازگر همکاری های بعدی گوگل با سایر خودروسازان مطرح باشد.

پروژه ساخت ماشین خودران گوگل متوقف شد

همچنین طبق گزارش منتشر شده، گوگل در ابتدا با رویکرد پدال ها و چرخ های هدایت شونده شروع به پژوهش در زمینه ماشین های خودران کرد، رویکردی که از نظر لری پیج (Larry Page) و روت پورات (Ruth Porat) که به ترتیب مدیرعامل و مدیر مالی Alphabet هستند، رویکردی غیرعملی و ناکارآمد بوده است. تمامی اینها در حالی است که ماشین بدون راننده گوگل، بیش از ۲ میلیون مایل در سطح جاده های عمومی مورد تست و آزمایش قرار گرفته است.

هنگامی که احتمال حذف پدال از ماشین های خودران گوگل مطرح بود، منابع خبری از برنامه های جاه طلبانه این کمپانی و معرفی سرویس تاکسی خودران توسط گوگل تا قبل از سال ۲۰۱۷ سخن می گفتند. گفتنیست از مدت ها پیش، شایعاتی مبنی تصمیم گوگل به ورود شدن در فضای وسایل نقلیه کرایه ای وجود دارد، تصمیمی که در صورت صحت داشتن منجر به رقابت مستقیم گوگل با اوبر خواهد شد. اوبر امسال شروع به آزمایش تاکسی های خودران در پیتسبرگ آمریکا کرده است و کمپانی جوانتری به نام  Nutonomy در حال انجام تست هایی مشابه در سنگاپور و بوستون است.

منبع: techcrunch

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *