اولین مترجم شخصی مایکروسافت
اولین مترجم شخصی مایکروسافت

معرفی اولین مترجم شخصی برای اسمارت فون ها توسط مایکروسافت

پس از معرفی مترجم اسکایپ برای تماس های تلفنی صورت گرفته در بستر خطوط تلفن همراه و ثابت، مایکروسافت امروز اقدام به انتشار اولین مترجم جهانی شخصی کرد. این مترجم مایکروسافت، در لحظه عمل کرده و انتظار می رود که مکالمات حضوری صورت گرفته بین ۱۰۰ نفر را با استفاده از اسمارت فون، تبلت یا کامپیوتر شخصی آنها، ترجمه کند.

اولین مترجم شخصی مایکروسافت

اولین مترجم شخصی مایکروسافت

با استفاده از این مترجم، کاربران قادر به برقراری ارتباط رو در رو با دیگر افراد و به زبان مادری خود خواهند بود. این مترجم جدید، شامل برخی ویژگی های سرگرم کننده دیگر نیز می شود که سعی بر عملی کردن تمام سناریوهای ممکنی است که در یک مکالمه حضوری با افرادی از دیگر کشورها وجود دارد. برای مثال، افراد می توانند فارغ از زبانی که به آن سخن می گویند، وارد هر مکالمه ای شده و به اظهار نظر و به اشتراک گذاری تجربیات خود بپردازند. این امکان بیشتر برای افرادی که مسافرت های بین المللیِ فراوان دارند، کاربرد دارد، چرا که موانع مربوط به بلد نبودن زبان های مختلف که بر سر راه ایجاد ارتباط های کاری و دوستانه وجود دارد را برطرف می کند.

طبق اعلام مایکروسافت، ویژگی Translator live preview با شروع هفته اخیر در اپلیکیشن های اندرویدی، ios و Amazon Fire مربوطه در دسترس خواهد بود. به علاوه اینکه این مترجم به صورت آنلاین نیز در وبسایت اختصاص یافته به آن در دسترس است.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *