میشیگان اولین ایالت در تاریخ آمریکا که قانون ماشین های خود ران را تصویب کرد

میشیگان اولین ایالت آمریکا که قانون ماشین های خودران را تصویب کرد

میشیگان تبدیل به اولین ایالت در تاریخ آمریکا شد که در آن قوانین مربوط به ماشین های خودران اعم از تست و فروش آنها، تصویب شده است. در روز جمعه ریک اسنایدر، فرماندارِ این ایالت، قانون به یاد ماندنیِ اجازهٔ تردد ماشین های خودران را در جاده های میشیگان به امضا رساند. قبل از این قانون، تنها سازندگان خودروهای خودران اجازهٔ تست این ماشین ها را در جاده های این ایالت داشتند؛ با این حرکت صنعت وسایل نقلیهٔ هوشمند یک گام به سوی جلو پیش رفته است.

هم اکنون ماشین های خودران می توانند بدون پدال ترمز، فرمان و حتی حضور یک سرنشین در صندلی جلو در جاده های میشیگان تست شوند. قانون جدید اجازهٔ به اشتراک گذاری این وسایل با مردم را نیز داده است و هنگامی که این فناوری قابل استفاده شود باید برای خریداری در اختیار عموم قرار گیرد.

اسنایدر در بیانیه ای افزود: «میشیگان جهان را بر روی چهار چرخ قرار داده است و ما در حال پیشتازی در صنعت خودرو هستیم. ما صنعت اتومبیل را به حرکت و پویایی وادار خواهیم کرد تا بتواند برای ما آرامش، آسایش و ایمنی در رانندگی را به ارمغان بیاورد. با به رسمیت شناختن این قانون ما به پیشرفت فناوری های جدید کمک خواهیم کرد».

میشیگان اولین ایالت در تاریخ آمریکا که قانون ماشین های خود ران را تصویب کرد

این خبر ممکن است برای کمپانی های مشغول به کار در میشیگان بسیار خوشحال کننده باشد، اما بین کمپانی های سازندهٔ ماشین های خود ران مانند گوگل، فورد، ولوو و لیفت کارگروهی تاسیس شده است تا این قوانین را بین ایالت های دیگر بدون تغییرات خاصی در آینده اعمال کنند.

هم اکنون باید منتظر ماند تا مشخص شود ایالت های دیگر چه واکنش هایی نسبت به این خبر و قانون جدید نشان خواهند داد. قانون شورای میشیگان در آینده شاید باعث تغییر و تحولات اساسی در قانون جاده ها و رانندگی در سراسر کشور آمریکا شود. نظر شما در مورد این قانون جدید چیست ؟

منبع: inhabitat

نوشته شده توسط

خبرنگاری را از 14 سالگی در نشریات دانش آموزی و محلی آغاز کرد. پس از تحصیل در رشته مهندسی مکانیک،انجام امور مختلف رایانه‌ای و دیجیتال پرداخت. علاقمند به فناوری های نوین، یادگیری و گجت‌های الکترونیک

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *