آیا آپدیت iOS 10.2 مشکلات مربوط به باتری آیفون ها را تشدید می کند؟
آیا آپدیت iOS 10.2 مشکلات مربوط به باتری آیفون ها را تشدید می کند؟

آیا آپدیت iOS 10.2 مشکلات مربوط به باتری آیفون ها را تشدید می کند؟

آخرین آپدیت ios به نسخه ی ۱۰٫۲ ممکن است مشکلات عمده ی مربوط به باتری که برخی آیفون ها با آن مواجه هستند را بدتر کند. در اصل کمپانی اپل تاثیر این بروزرسانی را تنها بر روی مدل های iPhone 6s تایید کرده است، آیفون هایی که در حین فرآیندهای تولید بیش از حد در معرض هوای محیط قرار گرفته و به همین دلیل دارای ایراداتی در عملکرد باتری هستند. اما به نظر می رسد که ایرادات باتری آیفون در پی آپدیت اخیر ios، برای مدل های دیگری به غیر از iPhone 6s این رخ داده است. در حقیقت، گزارش مشکل باتری پیدا کردن یک آیفون ۵ داده شده که دارنده ی آن مجبور به استفاده از پاور بانک در تمام طول روز شده است.

آیفون هایی که دارای باتری معیوب هستند، با درصد شارژ ۳۰ درصد به ناگهان از کار افتاده و خاموش می شوند، به طوری که انگار به درصد شارژ ۰  درصد رسیده باشند. با به شارژر وصل کردن این دستگاه ها در این شرایط، درصد شارژ به همان ۳۰ رسیده و پس از آن باتری گوشی به صورت معمول شارژ می شود. در نوعی دیگر از ایراد باتری، درصد شارژ باتری از ۳۰ به ۱ رسیده و برای چندین ساعت در همان حالت ۱ درصد باقی خواهد ماند. به گفته ی برخی از کاربران آیفون، بروزرسانی os دستگاه به iOS 10.2 ، مشکلات مربوط به باتری را تشدید می کند.

مطرح نشدن نشانگر باتری در ویژگی های جدید ios 10.2 که به اپل در شناسایی و برطرف کردن مشکلات مربوط به باتری کمک می کند

مطرح نشدن نشانگر باتری در ویژگی های جدید ios 10.2 که به اپل در شناسایی و برطرف کردن مشکلات مربوط به باتری کمک می کند

از آنجایی که اپل از روز چهارشنبه دسترسی به نسخه های ۱۰٫۱ و ۱۰٫۱٫۱ iOS را متوقف کرده است، امکان دانگرید کردن iOS 10.2 به iOS 10.1 یا ۱۰٫۱٫۱ برای کسانی که با این مشکل مواجه شده اند، وجود ندارد. البته برخی از آیفون هایی که دارای مشکلات مربوط به باتری بوده و بروزرسانی نسخه ی بتای iOS 10.2.1 را انجام داده اند، شاهد برطرف شدن مشکل خاموش شدن گوشی در درصد شارژهای مابین ۳۰ تا ۵۰ بوده اند. به علاوه، نمایشگر میزان شارژ باتری در لیست تغییرات ایجاد شده در iOS 10.2 وجود نداشته و بنا به گزارشات، این موضوع می تواند به اپل در زمینه ی بررسیِ عمر باتری این دستگاه ها و برطرف کردن مشکل کمک کند.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *