فریز شدن و از کار افتادن چند دقیقه ای برخی گوشی های پیکسل
فریز شدن و از کار افتادن چند دقیقه ای برخی گوشی های پیکسل

فریز شدن و از کار افتادن چند دقیقه ای برخی گوشی های پیکسل

طبق گزارشات رسیده از ده ها کاربر گوشی های پیکسل گوگل (هر دو نوع گوشی Pixel و Pixel XL)، این دستگاه ها به طور تصادفی فریز شدن نرم افزارها را تجربه کرده که منجر به از کار افتادن آنها برای چند ثانیه (در بهترین حالت) تا چندین دقیقه خواهد شد.

در فروم رسمی کاربران گوشی های پیکسل، بحث هایی طولانی در مورد این موضوع وجود داشته که از اوایل ماه نوامبر و با ایجاد بحثی از طرف یکی از کاربران شروع شده که متن آن به شرح زیر است:

گوشی من گهگاه فریز شده و در این شرایط من قادر به انجام هیچ کاری با آن نیستم. هیچ کدام از دکمه های آن کار نکرده و پس از حداقل چند دقیقه و به صورت تصادفی، گوشی از حالت فریز خارج می شود و دوباره شروع به کار کردن می کند.

برخی از دارندگان پیکسل دریافتند که اپلیکیشن Live360 Family Locator مسبب فریز شدن دستگاه می شده است. برای گوشی هایی که این برنامه بر روی آنها نصب است، با حذف اَپ مذکور مشکل حل شده است اما این مشکل برای کسانی که Live360 Family Locator را بر روی گوشی خود ندارند نیز پیش آمده است. بنابراین، دلیل واقعی این مشکل هنوز به طور کامل مشخص نشده است. به گزارش کاربران، پاک کردن حافظه ی کش یا ریست فکتوری کردن گوشی نیز کمکی به حل مشکل فریز شدن نکرده است.

متاسفانه احتمال اینکه فریز شدن دستگاه ناشی از یک مشکل نرم افزاری باشد، بسیار کم بوده و وجود ایرادی سخت افزاری محتمل تر به نظر می رسد. به همین دلیل با ارائه ی آپدیتی از طرف گوگل، این مشکل حل نخواهد شد.

این مشکل جدید را می توان به مجموعه ایرادات اخیر گوشی های پیکسل اضافه کرد؛ ایراداتی در دوربین، صدای اسپیکرها و ویژگی دوبار ضربه زدن. البته لازم به ذکر است که اکثر استفاده کنندگان از گوشی های پیکسل، از گوشی های خود احساس رضایت کرده و این مشکلات برای تعداد محدودی از پیکسل ها پیش آمده است.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *