آیا از کلیدهای لمسی حساس به فشار در گلکسی S8 استفاده خواهد شد؟
آیا از کلیدهای لمسی حساس به فشار در گلکسی S8 استفاده خواهد شد؟

آیا از کلیدهای لمسی حساس به فشار در گلکسی S8 استفاده خواهد شد؟

کمپانی سامسونگ به طور مشخص به دنبال در پیش گرفتن راه هایی است که به واسطه ی آنها بتواند گلکسی اس ۸ خود را توسعه داده و از سایر گوشی ها متمایز کند، چرا که این اسمارت فون وظیفه دارد تا این کمپانی را بعد از شکست مفتضحانه ی گلکسی نوت ۷، یکبار دیگر در مسیر پیشرفت قرار دهد. در میان شایعاتی مبنی بر بدون حاشیه بودن نمایشگر این پرچمدار که حسگر اثر انگشت نیز در آن ادغام شده و همچنین احتمال وجود قلم S-Pen برای آن، شایعات جدیدی در خصوص حذف کلیدهای جهت یابی فیزیکی و استفاده از کلیدهای حساس به فشار به جای آنها منتشر شده است. لازم به ذکر است که این شایعه توسط David Ruddock خبرنگار حوزه تکنولوژی به اشتراک گذاشته شده است. اگر وجود چنین طراحی ای صحت داشته باشد، امکان هرچه باریک تر شدن این اسمارتفون بدون حاشیه درکنار اضافه شدن برخی قابلیت های سفاشی به چنین کلیدهایی فراهم خواهد شد.

نمایشگرهای حساس به فشار

نمایشگرهای حساس به فشار

البته استفاده از کلیدهای سافت حساس به فشار در گلکسی اس ۸، به معنای حساسیت کل صفحه نمایش این گوشی به فشار خواهد بود که قابلیت لمس سه بعدی را نیز در آن ممکن می سازد. تکنولوژی ۳D Touch یا لمس سه بعدی، فناوری ای که با سنجش میزان فشار وارد شده به نمایشگر، دسترسی های مختلفی در اختیار کاربر قرار می دهد و درحال حاضر با گنجانده شدن آن در اندروید نوقا، کمپانی های گوشی سازی می توانند به همه گیر شدن آن کمک کنند.

تکنولوژی تاچ سه بعدی

تکنولوژی تاچ سه بعدی

انتظار میرود که گوشی سامسونگ گلکسی S8 در MWC 2017 که در اواخر ماه فوریه شروع به کار می کند، معرفی شود. اما ممکن است تاریخ عرضه ی این محصول تا ماه های مارس یا آوریل به تاخیر افتد. همچنین به منظور کاهش احتمال وقوع شکستی دیگر – همانند نوت ۷- این کمپانی اعلام کرده که علاوه بر اضافه کردن قابلیت های اجرایی جدید همانند دستیار مجازی AI (که احتمالا Bixby نامیده خواهد شد)، آزمایشات کنترل کیفی به مراتب قوی تری را تا قبل از عرضه ی اس ۸ در دستور کار قرار داده است.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *