رونمایی ال جی از ربات های هوش مصنوعی در نمایشگاه CES 2017
رونمایی ال جی از ربات های هوش مصنوعی در نمایشگاه CES 2017

رونمایی ال جی از ربات های هوش مصنوعی در نمایشگاه CES 2017

ال جی در حال برنامه ریزی برای به نمایش گذاشتن تکنولوژی های پیشرفته ربات ها در نمایشگاه سی ئی اس ۲۰۱۷ و معرفی ابداعات جدید خود در زمینه استفاده از هوش مصنوعی در ربات هاست. ربات ها شبیه تسترهای هوشمند یا ربات جاروبرقی نیستند با نوعی طراحی خاص برای انجام کارهای بیرون از منزل مورد استفاده قرار بگیرند. برای کمک به درک کاربرد و عملکرد ربات های مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی، می توان شخصیت K-2So در جنگ ستارگان را مدنظر قرار داد.

به نظر می رسد که سه ربات مبتنی بر AI جدید در این نمایشگاه در راه باشند، یکی از آنها در محیط داخلی خانه کاربرد داشته که به عنوان دستیاری شخصی برای صاحبانش عمل می کند؛ چیزی شبیه به داستان فیلم «من، ربات». در دومی با استفاده از ویژگی ها و قابلیت های جدید، رسیدگی به اموز حیاط و باغچه خانه ها و نگهداری از آنها انجام خواهد شد.

نوع سوم و شاید هیجان انگیزترین آنها که ال جی در هفته آینده از آن رونمایی خواهد کرد، رباتی است با کاربردهای تجاری که در فضاها و محیط های عمومی مانند فرودگاه و هتل می توان از آن به منظور کمک به بهبود کیفیت خدمات رسانی به مسافران استفاده کرد.

ربات های ال جی قادر به یافتن مسیر خود یافتن جهت ها در محیط های پیچیده بوده و می توانند بهترین و بهینه ترین مسیرها را برای انجام وظایف محول شده به خود انتخاب کنند، بطوریکه در آینده ای نزدیک شاهد هرچه راحت تر شدن زندگی دارندگان ربات ها خواهیم بود.

منبع: androidauthority

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *