رونمایی از متفاوت ترین ماشین لباسشویی 4 در 1 سامسونگ با نام FlexWash + FlexDry در CES 2017
رونمایی از متفاوت ترین ماشین لباسشویی ۴ در ۱ سامسونگ با نام FlexWash + FlexDry در CES 2017

رونمایی از متفاوت ترین ماشین لباسشویی ۴ در ۱ سامسونگ با نام FlexWash + FlexDry در CES 2017

تولیدکنندگان بزرگ لوازم خانگی در سال ۲۰۱۶ با جدیت تمام در حال تلاش برای پیدا کردن راه ها و تکنولوژی های جدید به منظور هرچه راحت تر کردن عملیات های مربوط به شست و شو و خشک کردن لباس ها بودند. در این بین ماشین لباسشویی FlexWash + FlexDry که امروز توسط سامسونگ معرفی شده است، بسیار خیره کننده به نظر می رسد.

سیستمی دارای دو قسمت مخصوص شستشو و خشک کردن لباس که به صورت ساید بای ساید طراحی شده و درب هایش در قسمت جلویی بدنه قرار دارند. ضمن اینکه هر دو قسمت دکر شده دارای لباسشویی یا خشک کن کوچکی هستند که در قسمت بالایی بدنه قرار گرفته اند.

قسمت لباسشویی این ماشین، FlexWash نامیده می شود و حجم داخلی بخش اصلی لباسشویی (قسمت جلویی) برابر ۵ فوت مکعب و حجم داخلی بخش فوقانی آن ۱ مترمکعب است. در حالی که مفهوم بکار برده شده در  FlexWash را می توان مشابه سیستم Twin Wash ال جی دانست، اما شاهد تفاوت هایی کلیدی در این دو محصول هستیم. از جمله اینکه بخش اصلی دستگاه که از درب جلویی می توان به آن دسترسی داشت و بخش مکمل که دسترس پذیری از درب بالایی دارد، در هم ادغام شده و به صورت یکپارچه در یک بدنه قرار گرفته اند.

همچنین به ادعای سامسونگ، در بخش FlexWash نیازی به دو ورودی جریان آب جداگانه نیست. بنابراین برخلاف Twin Wash ال جی به جای در نظر گرفتن یک ورودی آب ثانویه، خود FlexWash دارای یک تفکیک کننده ی آب داخلی بوده که آب مورد نیاز برای قسمت اصلی و قسمت مکمل را به سمت آنها هدایت می کند.

اما مشابه Twin Wash ال جی، می توان سیکل های شستشو را به طور همزمان اجرا کرده و جریان آب دو قسمت با یکدیگر مخلوط نخواهد شد بطوریکه نگرانی از بابت رنگ گرفتن لباس های مختلف و با رنگ های متفاوتی که در دو قسمت در حال شسته شدن هستند، نخواهید بود.

در مورد قسمت خشک کن این ماشین که FlexDry نامیده می شود، باید گفت که تا قبل از این، هیچ خشک کن لباسی به این صورت طراحی نشده بود. علاوه بر مزیت امکان خشک کردن دو دسته لباس به صورت همزمان که FlexDry درنگاه اول داراست، این ماشین همچنین امکان دریافت مراقبت های خاص هر نوع پارچه مختلف را فراهم می کند. از قسمت اصلی خشک کن برای لباس های نرمال استفاده می شود که دارای ویژگی tumble-dry می باشد. از قسمت فوقانی برای لباس های با الیاف لطیف و حساس استفاده می شود که دمای آن را می توان در رنج دمای اتاق تا ۹۵ درجه فارنهایت تنظیم کرد.

علاوه بر طراحی FlexWash + FlexDry به صورت ۴ در ۱، این ماشین را می توان توسط اسمارت فون های مبتنی بر  اندروید و IOS و از طریق اپلیکیشن Samsung Smart Home کنترل کرد. بطوریکه علاوه بر ارسال دستورات شروع و خاتمه به ماشین، می توان  پیشرفت سیکل های لباسشویی و خشک کن را مانیتور کرد.

هنوز در مورد قیمت و زمان عرضه ی این محصول و حتی ادغام شدن یا نشدن آن با پلتفرم smart home سامسونگ اطلاعاتی در دست نیست.

منبع: cnet

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *