احتمال رونمایی از نسخه ی 2 در 1 لپ تاپ XPS 13 Dell در CES2017
احتمال رونمایی از نسخه ی ۲ در ۱ لپ تاپ XPS 13 Dell در CES2017

احتمال رونمایی از نسخه ی ۲ در ۱ لپ تاپ Dell XPS 13 در CES2017

ویژگی های برجسته ی لپ تاپ XPS 13 دل، طرفداران بسیاری جذب خود کرده است، از جمله ویژگی های می توان به صفحه نمایشی تقریبا بدون حاشیه، طراحی زیبا و چشم نواز و همچنین عملکرد عالی آن اشاره کرد. البته در هر صورت می توان آن را یک لپ تاپ با طراحی معمول و مرسوم دانست که طرفداران ۲ در ۱ ها را نا امید کرده و آنها را به سمت لپ تاپ های سری یوگای لنوو یا Spectre x360 اچ پی خواهد کشاند.

اما به تازگی در صفحه محصولات کمپانی دل، به XPS 13 2-in-1 اشاره شده است که طراحی آن حالت تبلت شدن نیز در نظر گرفته شده است. در صفحه به غیر از نام و تصویری از محصول یاد شده، اطلاعات اندک دیگری قرار دارد اما چیزی که واضح است این است که دل اصطلاحا اقدام به اختراع دوباره ی چرخ نکرده است و ۲ در ۱ معرفی شده را می توان تنها با تا کردن از لولاها به حالت تبلت در آورد.

از جمله مشخصات فنی احتمالی این لپ تاپ می توان به وجود پردازنده نسل هفتمی به همراه پردازنده گرافیکی ادغام شده در آن و همچنین درایو ssd اشاره کرد. ضمن اینکه به نظر می رسد نمایشگر لمسی این لپ تاپ موجب بیشتر شدن قیمت تمام شده ی این ۲ در ۱ از قیمت حال حاضر مدل پایه ی ۸۰۰ دلاری خواهد شد. درمورد قیمت و تاریخ عرضه ی آن هنوز اطلاعاتی در دست نیست، اما بنا به عادت هر ساله ی کمپانی دل که در نمایشگاه CES تولیدات جدید خود را در معرض نمایش قرار می دهد، احتمالا در چند روز آینده و با برگزاری CES2017 شاهد این لپ تاپ خواهیم بود.

منبع: engadget

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *