فاکس کان به دنبال تمام اتوماتیک کردن کارخانه های خود است
فاکس کان به دنبال تمام اتوماتیک کردن کارخانه های خود است

فاکس کان به دنبال تمام اتوماتیک کردن کارخانه های خود است

Dai Jia-peng، مدیر کل بخش توسعه تکنولوژی های اتوماتیک شرکت تایوانی فاکس کان که بزرگ ترین تولیدکننده ی قطعات رایانه ای و الکترونیکی در جهان است، در صدد تمام اتوماتیک کردن کارخانجات خود در طی سه مرحله است. مرحله اول استفاده از ربات به جای کارگران در بخش هایی که خطرات احتمالی ای در آنها پیش بینی می شود و یا برای انجام کارهایی که معمولا کارگران مایل به انجام دادن آنها نیستند. مرحله دوم شامل اتوماتیک کردن خطوط مونتاژ است که تعداد ربات های استفاده شده را به طور چشمگیری افزایش خواهد داد.

مرحله سوم و آخر که در اکنون در حال اجرا می باشد، به حداقل رساندن مشارکت نیروی انسانی در انجام فعالیت های کارخانه است. بطوریکه از نیروی انسانی تنها در بخش های لجستیک، آزمایشات و بازرسی ها و تولید استفاده خواهد شد. برخی از کارخانه های فاکس کان درحال حاضر در مراحل دوم و سوم از پروژه اتوماتیک شدن قرار دارند.

فاکس کان در حال حاضر ۴۰ هزار نیروی استخدامی در کارخانه های تولیدی خود دارد. به گفته ی Dai، حتی با افزایش تعداد ربات های کارگر نیز نمی توان تمام نیروهای انسانی کارخانه را با ربات تعویض کرد چرا که انسان ها برخلاف ربات ها می توانند خیلی سریع نحوه ی تغییر وظایف را یاد گرفته و آن را عملیاتی کنند، در صورتی که در مورد ربات ها، نیاز است تا با هر بار تغییر کردن وظایف، مورد برنامه ریزی مجدد قرار بگیرند.

در حال حاضر، فاکس کان دارای ۱۰ خط مونتاژ کاملا اتوماتیک است. ۱۰ خطی که مربوط به ساخت مانیتورهای LCD، PC ها و دستگاه های all-in-one هستند. هنوز نمی توان در مورد برنامه های فاکس کان در خصوص استفاده از ربات ها برای ساخت تمام قسمت های آیفون های اپل نظری قطعی داد.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *