موزه مظهر امید Embodies Hope
موزه مظهر امید Embodies Hope

بزرگترین موزه ی زیر آب جهان را بشناسید

موزه های زیادی در سراسر جهان وجود دارند که بسیار زیبا و دیدنی هستند اما در شهر کانکن کشور مکزیک موزه ای منحصر بفرد وجود دارد که در اعماق دریا جا خوش کرده و به بخشی از طبیعت بدل شده است.
نام این موزه عجیب و زیبا «Embodies Hope» (مظهر امید) است که به عنوان بزرگترین موزه ی زیر آب در جهان شناخته شده و در عمق ۸ متری آب های کانکون مکزیک مخفی شده است.

شهر کانکن یکی از دیدنی ترین ساحل های دنیا را در خود جای داده و سالانه میزبان گردشگران زیادی است که از سرتاسر دنیا برای گذراندن تعطیلات به آن سفر می کنند.

ایده ساخت این موزه از جیمی گنزالز بود که به کمک مجسمه ساز جیسون دی کایرس تایلور، بنا شد و در واقع به هدف حمایت از گیاهان مرجانی نادر دریای مکزیک ساخته شد.
در اوایل سال ۲۰۰۸ جیمی و جیسون اولین قدم ها را برای ساخت موزه برداشتند. تیمی از هنرمندان و مجسمه سازان ماهر شکل دادند و کار موزه در زیر آب را شروع کردند. اکنون ۵۰۰ مجسمه در زیر این آب ها جا خوش کرده و دنیایی تازه را در اعماق دریا بوجود آورده است. جالب است بدانید در طراحی و ساخت مجسمه ها از مردم محلی و فرهنگ آن ها الگو برداری شده، انگار که مجسمه ها از ابتدا در دنیای بیرون آب زندگی می کرده و سپس به درون آب برده شده اند .

ساخت این موزه کمک بزرگی به صخره های مرجانی زیبای این منطقه کرده و اکنون محل زندگی انواع بسیار زیادی از ماهی ها و دیگر موجودات آبزی شده است.

در واقع این مجسمه ها به مرجان ها کمک می کنند تا بر روی آن ها رشد کنند و روز به روز تکثیر شوند . حال با گذشت زمان، طبیعت زیر آب این منطقه به طور کل تغییر کرده و محیطی بسیار بکر و زیبا را به ارمغان آورده است.

برای دیدن این موزه می توانید غواصی و شنا کنید و در غیر اینصورت می توانید با قایق های شیشه ای به اعماق دریا رفته و تمام مجسمه ها را رویت کنید.  پس اگر می خواهید حس متفاوتی را تجربه کنید، به مکزیک سفر کرده و از این مکان دیدن کنید.

در ادامه می توانید تصاویر زیبایی از این موزه مشاهده کنید.

منبع: lostininternet

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *