فردا از ربات Hub Robot ال جی در CES رونمایی خواهد شد؛ رقیبی برای آمازون اکو و گوگل هوم
فردا از ربات Hub Robot ال جی در CES رونمایی خواهد شد؛ رقیبی برای آمازون اکو و گوگل هوم

فردا از ربات Hub Robot ال جی در CES رونمایی خواهد شد؛ رقیبی برای آمازون اکو و گوگل هوم

ال جی در حال برنامه ریزی برای معرفی تعدادی ربات جدید در روز چهارشنبه پیش رو در CES لاس وگاس می باشد. در بین این ربات ها، رباتی با نام « Hub Robot» وجود دارد که می توان از آن به عنوان چالش پیش روی ال جی در زمینه ی رقابت با Google Home و Amazon Echo یاد کرد. دو محصول رقیب بیان شده، گجت های هوشند خانگی ای هستند که به کمک دستیار های صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی، علاوه بر دریافت و انجام دستورات صوتی کاربر، قادر به کنترل سایر دستگاه های هوشمند مثل دستگاه های تهویه و کنترل دمای خانگی، سیستم های صوتی تصویری و نورپردازیِ موجود در فضاهای خانگی نیز هستند.

آنچه که انتظار می رود در روز چهارشنبه از طرف ال جی معرفی شود، رباتی است که وظیفه ی مراقبت، نگهداری و رسیدگی از حیاط و باغچه ی کاربر را بر عهده دارد. البته انواع دیگری از ربات های ساخت ال جی با کاربردهای تجاری تر نیز در این رویداد معرفی خواهند شد. ربات هایی که با هدف بهبود کیفیت و تجربه ی مسافران هتل ها و فرودگاه ها طراحی و ساخته شده اند.

لازم به ذکر است که ال جی خود دارای دستیار شخصی است، در سال ۲۰۱۲، اقدام به آزمایش و تست Quick Voice درکره جنوبی کرد. دستیاری که از آن به عنوان نسخه ی ساخت ال جی ی دستیارهای هوشمند مجازی سیری (دستیار مجازی اپل) و S Voice (دستیار مجاز گوگل و سامسونگ) یاد می شد. Quick Voice قادر به گردآوری و در دسترس قرار دادن قیمت های سهام، اخبار، گزارشات آب و هوایی، نتایج مسابقات ورزشی بوده و همچنین می توانست وظایف و تسک هایی مانند فرستادن پیامک و سرچ های اینترنتی را انجام دهد. این دستیار سپس به Q Voice و پس از آن به Voice Mate ارتقا پیدا کرد. ال جی احتمالا از این پلتفرم برای رقابت با گوگل هوم و آمازون اکو استفاده خواهد کرد.

مایکروسافت نیز در اواخر امسال از محصولی مشابه رونمایی خواهد کرد که از دستیار شخصی این برند به نام کورتانا و اسپیکرهای تقویت صدای هارمن-کاردن در آن استفاده شده است. درنهایت فردا مشخص می شود که عملکرد ربات ال جی در فضای رقابتی با گوگل هوم و آمازون اکو، چگونه خواهد کرد.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *