کورتانا به بخشی از پلتفرم ارتباطی وسایل نقلیه مایکروسافت تبدیل خواهد شد
کورتانا به بخشی از پلتفرم ارتباطی وسایل نقلیه مایکروسافت تبدیل خواهد شد

کورتانا به بخشی از پلتفرم ارتباطی وسایل نقلیه مایکروسافت تبدیل خواهد شد

مایکروسافت در حال برنامه ریزی برای اضافه کردن دستیار صوتی کورتانا به پلتفرم ارتباطی وسایل نقلیه خود است. پلتفرمی مبتنی بر رایانش ابری که امکان ایجاد ارتباط بین وسایل نقلیه را فراهم کرده و خودرو ها را قادر به برقراری رابطه با چراغ های راهنمایی رانندگی، دوربین های ترافیکی و سایر زیرساخت های حمل و نقل شهری خواهد کرد. با اضافه شدن دستیار صوتی مایکروسافت به این پلتفرم، اجازه ی ارائه ی تجربه های رانندگی سفارشی به کمپانی های خودروسازی داده می شود. ابر مایکروسافت اطلاعات لازم از طریق سنسورها دریافت کرده و اطلاعات و داده های مورد نیازی که سازندگان از آنها به منظور توسعه ابزارهای لازم برای رانندگان استفاده خواهند کرد را به آنها انتقال می دهد.

کورتانا به بخشی از پلتفرم ارتباطی وسایل نقلیه مایکروسافت تبدیل خواهد شد

کورتانا به بخشی از پلتفرم ارتباطی وسایل نقلیه مایکروسافت تبدیل خواهد شد

در بین اپلیکیشن های کاربردی و بهره وری که مایکروسافت در حال لحاظ کردن آنها در پلتفرم ارتباطی بین خودرویی خود است می توان به دستیار صوتی کورتانا، Dynamics، Office 365، Power BI و اسکایپ برای کسب و کار است. به گفته ی مایکروسافت، با داشتن کورتانا می توان از اپلیکیشن کورتانای نصب شده بر روی اندروید، ios یا ویندوز گوشی هوشمند به منظور زمان بندی قرار ملاقات با همکار یا هر شخص دیگری در یک کافی شاپ برای فردا صبح استفاده کرد. بدین ترتیب فردا صبح، با سوار شدن به وسیله نقلیه، دستیار مجازی قرار ملاقات تنظیم شده را یادآوری کرده و در مسیر رسیدن به محل قرار نیز راهنمایی و مسیریابی خواهد کرد. به عنوان مثالی دیگر، اینگونه در نظر بگیرید که وسیله نقلیه شما وجود مشکلی فنی در خود را تشخیص داده که نیاز به سرویس و تعمیر شدن دارد. حال با استفاده از کورتانا، تایمی با شرکت ارائه کننده ی خدمات خودرو تنظیم خواهد شد که البته متناسب با برنامه زمان بندی داده شده به کورتانا از طرف راننده خواهد بود.

مایکروسافت عنوان داشته که پلتفرم ارتباطی وسایل نقلیه او با  Android Auto تفاوت داشته و یک سیستم عاملی داخلی ماشین یا حتی یک محصول تمام شده و نهایی نیست. مایکروسافت طی صحبت هایی که با مشتریان خود داشته و همچنین نظر خواهی های صورت گرفته، پنج تا از ترجیحات مشتریان را که خواهان برآورده سازی آن هستند، لیست کرده است. این پنج اولویت شامل پیش بینی تعمیرات و نگهداری های لازم خودرو، بهبود بهره وری داخلی خودرو، جهت یابی پیشرفته، تحلیل بینش مشتری و کمک به ساخت قابلیت های رانندگی خودکار. در پلتفرم یاد شده، خودروسازان باید قادر به برطرف کردن تمام مشکلات ذکر شده و برآورده کردن نیاز مشتریان باشند.

پلتفرم ارتباطی بین خودرویی مایکروسافت احتمالا در سال جدید میلادی به صورت نسخه ی پیش نمایش عمومی در دسترس قرار خواهد گرفت.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *