تمایل دو برابری کاربران دستگاه های اندرویدی به خرید آیفون 6s در مقایسه با آیفون 7
تمایل دو برابری کاربران دستگاه های اندرویدی به خرید آیفون ۶s در مقایسه با آیفون ۷

تمایل دو برابری کاربران دستگاه های اندرویدی به خرید آیفون ۶s در مقایسه با آیفون ۷

طبق گزارش سه ماهه ی منتشر شده از طرف موسسه مطالعات بازار Consumer Intelligence Research Partners  (CIRP)در روز پنجشنبه، ۱۵ درصد از فروش آیفون های ۷ و ۷ پلاس، حاصل خرید کاربرانی بوده که از دستگاه های اندرویدی به دستگاه های مبتنی بر ios روی آورده اند، این در حالی است که ۱۴ درصد از فروش آیفون هایی که در سال گذشته جدید بودند – یعنی آیفون ۶s و ۶s پلاس – شامل خرید چنین افرادی می شده است. آمار بیان شده در بالا از یک نمونه ۵۰۰ تایی از مشتریان اپل و در طی فصل خرید برای تعطیلات کریسمس در سال ۲۰۱۶ استخراج شده است.

نتایج آورده شده در این گزارش بیان می دارند که عملا مدل های جدیدتر آیفون نسبت به مدل های قدیمتر آن از محبوبیت بیشتری در بین خریداران آیفون برخودارند. همچنین دستگاه کم قدرت تر iPhone SE، در مقایسه با iPhone 5s سال گذشته، درصد فروش کمتری داشته که احتمالا به دلیل افزایش متوسط قیمت فروش گوشی های آیفون بوده است.

نکته جالب توجه این گزارش، آمار مربوط به فصل تعطیلات کریسمس در ۲۰۱۶ است که در آن درصد تبدیل شدن کاربران دستگاه های اندرویدی به خریداران گوشی های آیفون s6 و s6 پلاس، تقریبا دو برابر بیشتر از تبدیل شدن به خریداران مدل های جدیدتر آنها یعنی آیفون های ۷ و ۷ پلاس است. این موضوع را می توان به دو طریق تشریح کرد: یا اینکه تنها کاربران وفادار آیفون (افرادی که کاربر دستگاه های اندرویدی نبوده و همیشه خریدار محصولات آیفون بوده اند) هستند که احتمال آپگرید کردن دستگاه شان به آخرین مدل موجود را مدنظر قرار میدهند و یا اینکه کاربران دستگاه های اندرویدی دریافته اند که از بین آخرین مدل آیفون و مدل سال گذشته ی آن، مدل سال گذشته عملکرد بهتری دارد. حقیقت این امر احتمالا جایی بین این دو فرضیه قرار می گیرد چرا که مطابق با نمودار آورده شده در تصویر زیر، بیش از ۸۰ درصد از خریداران جدیدترین مدل آیفون (۷ و ۷ پلاس)، افرادی هستند که آیفون قبلی خود را آپگرید کرده اند درحالی که این درصد برای آیفون ۶s و ۶s پلاس، تنها بیش از ۶۰ درصد است.

یکی از فاکتورهای تاثیرگذار در عدم محبوبیت نسبی سری آیفون ۷ در بین کاربران اندروید را می توان تصمیم اپل بر حذف جک ۳٫۵ میلیمتری هدفون دانست که البته با انتقاد گسترده ای از علاقمندان و صاحب نظران دنیای تکنولوژی مواجه شد. انتظار می رود که در سال جاری نیز، این کمپانی تغییراتی به مراتب بیشتر را برای آیفون های جدید خود مد نظر قرار دهد.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *