Amit Singhal مرد اول Google Search به عنوان مهندس ارشد به خدمت اوبر درآمد
Amit Singhal مرد اول Google Search به عنوان مهندس ارشد به خدمت اوبر درآمد

Amit Singhal مرد اول Google Search به عنوان مهندس ارشد به خدمت اوبر درآمد

Amit Singhal که در فوریه گذشته از سمت رهبری Google Search کناره گیری کرده بود، به عنوان مهندس ارشد وارد همکاری با کمپانی اوبر یا Uber Technologies Inc شده و به طور مستقیم با Travis Kalanick مدیر اجرایی این شرکت در راستای کمک به رشد برنامه ماشین های خودران این شرکت کار خواهد کرد.

بنا به آنچه در بلاگ شخصی Singhal آمده است، او پس از حدود ۱۵ سال فعالیت در Alphabet Inc و مدیریت بخش Google Search، روز جمعه به کمپانی اوبر پیوسته است. به گفته ی سخنگوی اوبر، پست مدیریت ارشد مهندسان این مجموعه برای Singhal در نظر گرفته شده که در آن بر تلاش های بازار و نقشه برداری این شرکت – که هسته ی اصلی کسب و کار اوبر است – نظارت خواهد داشت. Singhal همچنین در مقام مشاور در برنامه های ماشین خودران اوبر مشارکت خواهد داشت.

در بلاگ Singhal همچنین آمده است که او بسیار علاقمند به درگیر شدن با چالش های پیش روی اوبر بوده است. ضمن اینکه به عنوان یک دانشمند علوم رایانه، هیجان و علاقه ی وافری به ماشین های خودران دارد.

در سپتامبر گذشته، Uber از ماشین خودران خود در شهر پیتسبورگ در ایالات پنسیلوانیا رونمایی کرد و ماه گذشته نیز دومین ناوگان خود را در شهر سانفرانسیسکو راه اندازی کرد که البته با توجه به مخالفت نهاد های نمایندگی کالیفرنا، مجبور به متوقف کردن آزمایش ماشین های خود در سطح شهر شد.

پس از آن، اوبر تست ماشین های خودران خود را در آریزونا شروع کرد، جایی که منعی برای تست اینگونه ماشین ها وجود ندارد.

همانطور که گفته شد، Singhal در حدود یک سال پیش، جدا شدن خود از گوگل را عنوان کرده بود و گفته بود که قصد انجام امور خیرخواهانه و بشردوستانه را داشته و موسسه خیریه Singhal را با هدف فراهم آوردن امکانات آموزشی و تحصیلی برای کودکان محروم هندی تاسیس کرد.

منبع: gadgets

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *