جزئیات پتنت های ال جی در خصوص گوشی- تبلت های هیبریدی تاشو
جزئیات پتنت های ال جی در خصوص گوشی- تبلت های هیبریدی تاشو

جزئیات پتنت های ال جی در خصوص گوشی – تبلت های هیبریدی تاشو

در سال های اخیر، رفته رفته بر تعداد کمپانی هایی که اقدام به ثبت پتنت هایی با موضوع نمایشگر های تاشو و با قابلیت خم شدن می کنند، افزوده می شود که قطعا برند ال جی نیز در این بین قرار می گیرد. البته باید گفت که متاسفانه هیچ کدام از این پتنت ها به تولید محصولی مصرفی و عرضه آن به بازار منتهی نشده اند. پیش از این و در روزهای گذشته، پتنت هایی جالبی از طرف ال جی منتشر شده بود، اکنون نیز با پتنت های بیشتری در خصوص دستگاه های تاشو با شماره ثبت های (US D777,131 S, US D777,132 S) مواجه هستیم کاملا با پتنت های قبلی تفاوت دارند.

در پتنت قبلی، تبلت – گوشی هیبریدی به نمایش درآمده که به سمت بیرون تا شده و حاشیه کناری دستگاه (که حول محور آن، دستگاه تا شده و چرخش دارد) در حالت گوشی، توسط نمایشگر پوشیده نشده و می توان از آن برای کنترل عملیات های عکسبرداری سلفی، اسکرول کردن صفحات در حال مطالعه و یا سایر تسک های کنترلی استفاده کرد. همچنین به نظر می رسد که می توان کنترل های مجازی پخش مدیا را نیز بر روی این نوار حاشیه کناری در اختیار داشت.

در حالتی که این دستگاه به صورت فول سایز درآمده و به حالت تبلت تبدیل می شود، این نوار کناری تبدیل به نمایشگر تبلت شده و در آن ادغام می شود. به نظر می رسد که به عقیده ی طراح پتنت مذکور، در حالت تبلت و با در اختیار داشتن فضای صفحه نمایشی بزرگ، دیگر نیازی به مورد استفاده قرار گرفتن این بخش برای تسک های کنترلی نباشد.

البته لازم به ذکر است که نمی توان هیچ حدسی در مورد اینکه آیا در نهایت چنین دستگاهی از طرف ال جی تولید خواهد شد یا خیر زد، اما مطلب مهمی که در این بین واضح است، این است که ال جی به طور قطع در حال بررسی ایده تبلت های تاشو است؛ حداقل می توان گفت ایده های مفهومی. آیا بالاخره می توان در سال ۲۰۱۷ شاهد عرضه اولین اسمارت فون تاشو بود؟

منبع: androidauthority

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *