کاهش ده درصدی مدت زمان شارژدهی باتری گوشی های گلکسی S7 و S7 Edge پس از آپدیت اندورید 7.0 نوقا
کاهش ده درصدی مدت زمان شارژدهی باتری گوشی های گلکسی S7 و S7 Edge پس از آپدیت اندورید ۷٫۰ نوقا

کاهش ۱۰ درصدی مدت زمان شارژدهی باتری گوشی های گلکسی S7 و S7 Edge پس از آپدیت اندورید ۷٫۰ نوقا

دو اسمارت فون گلکسی S7 و S7 Edge را می توان جزو دو تا از محبوب ترین دستگاه های اندرویدی دانست که به تازگی آپدیت جدیدترین نسخه اندروید یعنی نسخه ۷٫۰ نوقا را نیز دریافت کرده اند. در کنار تمامی ویژگی های جدید و بهبودهایی که به واسطه این آپدیت برای اسمارت فون های مذکور پدید آمده، یکی از جنبه های کلیدی ای که مدت زمان شارژدهی یک گوشی است، مورد بررسی و تست قرار گرفته است.

گوشی های گلکس اس ۷ و گلکسی اس ۷ اج، از ابتدا با ویژگی قابل توجه طولانی بودن مدت زمان شارژدهی به بازار عرضه شده اند، بطوریکه حتی با وجود استفاده های مکرر از آنها در طول روز، احتیاجی به شارژ مجدد پیدا نخواهند کرد، بخصوص مدل S7 Edge که با باتری پر قدرت و ۳۶۰۰ میلی آمپری خود عملکردی عالی را در این زمینه از خود نشان داده است.

حال سوال این است که آیا با آپدیت سیستم عامل این دو دستگاه به اندروید نوقا، تغییری در مدت زمان شارژدهی این دو دستگاه پدید خواهد آمد یا خیر؟

ویژگی عنوان شده با این پیش فرض که مسلما عملکرد هر دو این گوشی ها با جدیدترین نسخه اندروید حتی بهتر نیز خواهد بود، مورد تست قرار گرفت که متاسفانه این آزمایش نتیجه ای معکوس را در برداشته است بطوریکه مدت زمان شارژدهی هر دو اسمارت فون تا حدود ۱۰% کاهش پیدا کرده است. تست عنوان شده دو مرتبه تکرار شده تا نتیجه حاصله خالی از اشتباهات احتمالی باشد و در نهایت مشخص شده که نه تنها مدت شارژدهی باتری بهبود نیافته، بلکه جدیترین و مهم ترین آپدیت مربوط به سری S7 در حقیقت منجر به کم شدن زمان شارژدهی شده است.

گلکسی اس 7 مبتنی بر اندروید نوقا

گلکسی اس ۷ مبتنی بر اندروید نوقا

در ادامه نحوه تست مدت شارژدهی باتری شرح داده شده است. در ابتدا میزان درخشندگی نمایشگر تمام گوشی های در مقدار ۲۰۰ نیت تنظیم شده که مناسب برای استفاده دستگاه در خارج از منزل است. سپس آزمون مشابهی که برای تمام گوشی ها به منظور سنجش میزان استفاده معمول از اسمارت فون ها انجام می شود، صورت گرفته است.

در نمودار بالا نتیجه این آزمون آورده شده که طبق آن Galaxy S7 مبتنی بر اندروید نوقا دقیقا امتیازی برابر ۶ ساعت را دریافت کرد، درحالی که یک روز قبل از این تست، همین دستگاه با اجرای اندروید ۶٫۰ مارشمالو امتیازی معادل ۶ ساعت و ۳۷ دقیقه را دریافت کرده بود که نشان دهنده تفاوتی ۹٫۴ درصدی به نفع اندروید ۶ است.

در مورد نتیجه آزمون باتری Galaxy S7 Edge نیز این دستگاه با اندورید نوقا امتیاز ۶ ساعت و ۳۵ دقیقه و همان دستگاه با اندروید ۶٫۰ مارشمالو امتیاز ۷ ساعت و ۱۰ دقیقه را کسب کرد که بیانگر اختلافی ۸٫۱ درصدی و باز هم به نفع اندروید ۶ است.

در انتها می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که با وجود تمام مزیت هایی که این بروزرسانی برای سری اس ۷ با خود به همراه دارد، اما در نهایت منجر به کاهش مدت زمان شارژدهی باتری این دو گوشی خواهد شد. باید منتظر ماند و دید که آیا سامسونگ برای مدیریت مشکل پیش آمده و رفع آن وارد عمل خواهد شد یا خیر.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *