اطلاعات جدید فاش شده در مورد تراشته Exynos 9810 سامسونگ؛ احتمال استفاده از آن در گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس
اطلاعات جدید فاش شده در مورد تراشته Exynos 9810 سامسونگ؛ احتمال استفاده از آن در گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس

اطلاعات جدید فاش شده در مورد تراشته Exynos 9810 سامسونگ؛ احتمال استفاده از آن در گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس

سامسونگ چند روز پیش تیزری تبلیغاتی در خصوص چیپست ناشناخته ای Cloud 9 Exynos خود تحت عنوان « Discover cloud 9 with Exynos» منتشر کرد که به معرفی آن در آینده ای نزدیک اشاره داشت. البته در این تیزر به هیچ یک از مشخصات فنی و مدل های این تراشه اشاره نشده اما به راحتی می توان حدس زد که تیزر مذکور، مقدمه ای برای معرفی چیپست های سری ۹ اگزینوس است. ضمن اینکه پیش از این شایعاتی در خصوص احتمال بکارگیری اگزینوس سری ۹ در جدیدترین پرچمداران سامسونگ – گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس – وجود داشت، با توجه به خبرهای منتشر شده امروز، اطلاعات بیشتری از این تراشه فاش شده است.

در پروفایل لینکدین یکی از کارورزان بخش تحقیق و توسعه سامسونگ آمده است که این فرد پیش از این در پروژه پردازنده Exynos 9810 که هنوز به طور رسمی معرفی نشده، فعالیت داشته و گفته شده که تراشه های اگزینوس، از سری سیستم های بر روی تراشه ای هستند که براساس معماری ARM بوده و توسط سامسونگ الکترونیک طراحی و ساخته می شوند. دو نسخه از این تراشه با نام های Exynos 9810V و Exynos 9810M وجود خواهد داشت که به ترتیب دارای ۱۸ و ۲۰ هسته و پردازنده گرافیکی Mali-G71 خواهند بود.

انتظار می رود که استفاده از هسته اختصاصی خود سامسونگ یعنی Mongoose در این تراشه ها با مشکل مواجه شود چراکه فرآیند ساخت Exynos 9810 براساس معماری جدید ۱۰ نانومتری خواهد بود که قدرت و پایداری بیشتری را به همراه خواهد داشتم.

با توجه به تیزر یاد شده و اطلاعات جدید فاش شده، احتمال در نمایشگاه MWC شاهد رونمایی از سری ۹ چیپست های اگزینوس خواهیم بود.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *