آیا دوربین جلوی آیفون 8 با ثبت تصاویر سه بعدی انقلابی در دوربین های سلفی ایجاد خواهد کرد؟
آیا دوربین جلوی آیفون ۸ با ثبت تصاویر سه بعدی انقلابی در دوربین های سلفی ایجاد خواهد کرد؟

آیا دوربین جلوی آیفون ۸ با ثبت تصاویر سه بعدی انقلابی در دوربین های سلفی ایجاد خواهد کرد؟

در گزارش تازه منتشر شده ای از موسسه KGI Securities، به تشریح برخی اطلاعات جدید عنوان شده توسط تحلیلگر این موسسه، Ming-Chi Kuo، در مورد آیفون ۸ پرداخته شده است. این تحلیلگر که به ارائه اطلاعاتی با قابلیت اطمینان بالا شهرت دارد، در این گزارش عنوان داشته که در مدل مجهز به پنل OLED آیفون ۲۰۱۷، از تکنولوژی دوربین جلو و سنسور  ۳D ای استفاده شده است که دارای ویژگی انقلابی بوده و تحولی عظیم در تولید اسمارت فون ها محسوب می شود. سنسور جدید این دستگاه از سلفی های دو بعدی ثبت شده توسط دوربین جلو گوشی استفاده کرده و تصاویر سه بعدی ایجاد می کند که می توان از آنها برای تشخیص چهره نیز استفاده کرد.

آیا دوربین جلوی آیفون 8 با ثبت تصاویر سه بعدی انقلابی در دوربین های سلفی ایجاد خواهد کرد؟

آیا دوربین جلوی آیفون ۸ با ثبت تصاویر سه بعدی انقلابی در دوربین های سلفی ایجاد خواهد کرد؟

Ming-Chi Kuo همچنین اخیرا بیان کرده بود که برخلاف پیش بینی های قبلی ای که درمورد آیفون ۸ متصور بود، این دستگاه فاقد Touch ID در قسمت زیرین پنل  edge-to-edge خود بوده و در عوض از فناوری تشخیص چهره برای باز کردن قفل گوشی و وریفای کردن اطلاعات بهره خواهد برد. برای برآورده کردن این منظور، اپل اقدام به خرید کمپانی  RealFace کرده است، شرکتی که توسعه دهنده یک سیستم تشخیص چهره با دقت بسیار بالا بوده، بطوریکه حتی چهره افراد دو قلو نیز توسط آن به خوبی تشخیص و تمیز داده می شود.

حسگرهای بکاربرده شده در دوربین جدید آیفون ۸ قابلیت انجام محاسبات عمق میدان را با استفاده از یک فرستنده و دریافت کننده مادون قرمز اختصاصی دارند. طبق این گزارش، دوربین شرح داده شده توسط سونی تولید خواهند شد که ریسورها یا دریافت کننده های آن را نیز شارت که متعلق به فاکسکان است، تامین خواهد کرد. سیگنال های مادون قرمز ابتدا از طرف گوشی فرستاده شده و سپس با منعکس کردن اشیاء، توسط دریافت کننده مادون قرمز ۱٫۴ مگاپیکسلی تشخیص داده می شوند. همچنین در این گزارش به اضافه شدن دوربین های جلو مجهز به سنسور سه بعدی در تمام مدل های ۲۰۱۸ آیفون و بعد از آن نیز اشاره شده است. چنین تصمیمی می تواند اپل را از سیستم دوربین های دوگانه که در آیفون ۷ پلاس بی نیاز کند. با توجه به اینکه به نظر می رسد اپل در زمینه الگوریتم های دوربین سه بعدی از اندروید پیشی گرفته باشد، احتمالا این تکنولوژی جدید برای مدتی تنها منحصر به اپل باقی خواهد ماند.

انتظار می رود که آیفون ۸ به نمایشگر ۵٫۸ اینچی OLED مجهز باشد که به جای دکمه home در طراحی آن از function area یا ناحیه وظایف استفاده شده است، که بدین ترتیب فضایی ۵٫۲ اینچی برای نمایش اپلیکیشن ها در دسترس خواهد بود. همچنین پیش بینی شده که از چیپست A11 در آن استفاده خواهد شد و دارای قابلیت هایی مثل امکان شارژ وایرلس انتخابی، ظرفیت بیشتر باتری و مقاومت در برابر آب بهبود یافته خواهد بود. سایر ویژگی های احتمالی این گوشی را در این لینک می توانید دنبال کنید.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *