افزایش تعداد گوشی های با نمایشگر AMOLED در سال 2017؛ آیا تا سه سال آینده سهم این گوشی ها به 50% خواهد رسید؟
افزایش تعداد گوشی های با نمایشگر AMOLED در سال ۲۰۱۷؛ آیا تا سه سال آینده سهم این گوشی ها به ۵۰% خواهد رسید؟

افزایش تعداد گوشی های با نمایشگر AMOLED در سال ۲۰۱۷؛ آیا تا سه سال آینده سهم این گوشی ها به ۵۰% خواهد رسید؟

طراحی و تولید اکثر اسمارت فون های امروزی، هنوز هم براساس تکنولوژی پنل های LCD است، اما تحلیل های بازار و آمارهای منتشر شده اخیر بیانگر وقع تغییراتی در این زمینه در آینده ای نه چندان دور است. بنا به گزارش Digitimes، در سال ۲۰۱۷، سهم گوشی هایی که در ساخت آنها از پنل های AMOLED استفاده می شود، به ۲۷٫۶% خواهد رسید و پیش بینی می شود که تا سه سال آینده این میزان به ۵۰% برسد.

همانطور که قابل حدس زدن است، دلیل اصلی محبوبیت حال حاضر پنل های LCD ناشی از مراحل تولید به نسبت راحت تر آن بوده و بنابراین شاهد حضور آن در اکثر اسمارت فون های تولید هستیم. کمپانی های گوشی سازی بسیاری مصرف کننده این پنل ها محسوب می شوند، از برندهایی با محصولات کم قیمت تر و مقرون به صرفه تر تا کمپانی های بزرگی مثل اپل، ال جی و سونی.

اما حالا به نظر می رسد که تا چند وقت دیگر شرایط به کلی تغییر کند. تولیدکنندگان چینی همانند Oppo، Vivo، شیائومی و هوآوی، همگی مدل های مجهز به پنل AMOLED خود را راهی بازار کرده اند و این درحالیست که پیش بینی های بسیاری در خصوص پیوستن اپل به این جمع در سال جاری وجود داشته و به احتمال خیلی زیاد در یکی از سه مدل آیفون ۲۰۱۷ یعنی آیفون ۸ ، از این نوع پنل استفاده خواهد شد.

ضمن اینکه سامسونگ نیز معروف ترین کمپانی پیشرو در زمینه تکنولوژی مربوط به این پنل ها بوده و این شرکت کره ای بزرگ ترین تامین کننده AMOLED حال حاضر محسوب می شود. افزایش تقاضای ناگهانی برای این پنل ها، برای سامسونگ بسیار سودآور خواهد بود اما در عین حال این شرکت به تنهایی قادر به برآورده کردن تمامی نیازها و سفارشات نخواهد بود. بنابراین، کمپانی هایی مثل LG Display، شارپ، Japan Display، BOE Technology و Royole نیز تلاش های خود را برای تولید AMOLED افزایش خواهند داد.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *