همه چیز در مورد پیشرفته ترین قلم لمسی S Pen سامسونگ
همه چیز در مورد پیشرفته ترین قلم لمسی S Pen سامسونگ

همه چیز در مورد پیشرفته ترین قلم لمسی S Pen سامسونگ

با رونمایی سامسونگ از جدیدترین تبلت خود، گلکسی تب اس ۳ در نمایشگاه MWC2017، با تبلتی کم ضخامت، نازک و سبک مواجه بودیم که در طراحی آن از شیشه براق استفاده شده و همچنین از فرمت ویدیو HDR10 نیز پشتیبانی می کند. موارد ذکر شده برخی از ویژگی های چشمگیر این تبلت بوده که درکنار آنها حتما باید به قلم لمسی S Pen ای که همراه با تب اس ۳ ارائه شده نیز اشاره کرد. این قلم را می توان پیشرفته ترین قلم لمسی S Pen ای دانست که از زمان معرفی اولین نوع این قلم ها در سال ۲۰۱۱ تولید شده، چراکه شاهد بیشترین آپگریدها و بروزرسانی ها در آن هستیم.

ایده هایی بزرگتر، S Pen ای بزرگتر

یکی از مشخص ترین تغییراتی که در طراحی S Pen ایجاد شده، بزرگتر شدن سایز آن در مقایسه با قلم های قبلی است. در حقیقت، قلم جدید از نظر طول و ضخامت بسیار شبیه به قلم های واقعی و معمول است بطوریکه کار با S Pen جدید تداعی کننده حس آشنا و راحت کاربر با قلم های معمولی است و مطمئنا در استفاده های طولانی مدت از این قلم، راحت تر بودن کار با آن در مقایسه با مدل های قبلی بیشتر مشخص خواهد شد. همانند گذشته، قلم جدید نیز نیازی به باتری نداشته که قطعا یکی از نقاط قوت آن محسوب می شود.

البته باید گفت که بزرگتر شدن سایز این قلم، معایب خود را نیز دارد که می توان به مشکلات مربوط به حمل آن اشاره کرد، چرا که اسلاتی برای جای گرفتن این استایلوس در طراحی تبلت در نظر گرفته نشده است. البته استفاده از گیره طراحی شده بر روی S Pen جدید و متصل کردن آن به جیب لباس، یکی از راه های به همراه داشتن آن است اما گزینه دیگری نیز وجود دارد، استفاده از کاور طراحی شده برای تب اس ۳ که دارای اسلاتی نه چندان زیبا اما در عین حال کاربردی برای قرار دادن استایلوس است.

به غیر از موارد گفته شده، کشیدن خط های مختلف توسط این قلم تا حدودی سرگرم کننده و جالب است، چرا که علاوه بر عملکرد سریع قلم در کشیدن خطوط، دقت آن نیز بالاست. سامسونگ با نازک تر کردن نوک این قلم و رساندن آن به ۰٫۷ میلی متر برای هرچه بالاتر بردن دقت آن، به خود می بالد – نازکی نوک این قلم به اندازه قلم S Pen نوت ۷ سامسونگ است. ضمن اینکه جنس پلاستیکی مانند سر نوک این قلم، اصطکاک خاصی را به هنگام کشیدن آن بر روی سطح شیشه ای نمایشگر بوجود می آورد که تداعی کننده حس کشیدن قلم واقعی بر روی کاغذ است.

نکته مهم دیگر در خصوص این قلم حساسیت آن به فشار و زاویه گرفتن های مختلف است. زاویه دار کردن قلم به هنگام کار با آن منجر به کشیده شدن خطوطی معمولا ضخیم تر می شود که البته مقدار این ضخامت به مقدار زاویه انحراف قلم بستگی دارد.

چه کارهایی را می شود با این قلم S Pen جدید انجام داد؟

اکنون استایلوس S Pen جدید بیش از اینکه ابزاری برای نوت برداری باشد، وسیله ای برای ایجاد طراحی های خلاقانه است. به همین دلیل است که سامسونگ چندین اپلیکیشن طراحی را از قبل بر روی گلکسی تب اس ۳ قرار داده است تا بدین ترتیب کاربران بتوانند شخصیت هنرمند درون خود را از این طریق بروز دهند. در ادامه این اپ ها به اختصار معرفی شده اند.

Recolor: یکی از سه اپلیکیشن طراحی تبلت Galaxy Tab S3 که می توان آن را یک کتاب رنگ آمیزی دیجیتال با کاتالوگی غنی از تصاویر دانست. همانطور که می دانید رنگ آمیزی یکی از راه های ریلکس کردن در هر سنی می باشد که استفاده از استایلوس S Pen برای انجام آن، رنگ آمیزی را لذت بخش تر نیز خواهد کرد.

ArtCanvas: این اپلیکیشن برای هنرمندانی که تجربه بیشتری دارند طراحی شده است. این اپ طراحی با داشتن  براش ها متنوع و پالت کاملی از رنگ ها، امکان خلق شاهکارهای هنری را به کاربران می دهد.

Samsung Notes: همانطور که از نام این برنامه مشخص است، اپلیکیشنی برای یادداشت برداری بوده که دارای هر دو قابلیت تایپ و نوشتن با دست خط خود کاربر است. نکته جالب در مورد این اپ، امکان نوشتن نوت در تبلت حتی در حال استندبای است.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *