عبرت گرفتن از شکست
عبرت گرفتن از شکست

شکست فرصت شروعی هوشمندانه است

شاید واژه ی شکست در ذهن هر یک از ما خیلی خوشایند به نظر نرسد و اگر در مسیری که دنبال می کنیم با آن روبرو شویم از ادامه مسیر نا امید خواهیم شد. شکست معمولا به معنی از دست دادن فرصت هاست و می تواند نمونه های گوناگونی داشته باشد: اخراج از کار، عدم موفقیت تحصیلی، نرسیدن کالا به دست مشتری، موفق نشدن کتاب در بازارو ….

درواقع شکست زمانی رخ می دهد که در امری حائز اهمیت و با ارزش برای فرد، عدم موفقیت حاصل شود. در این مواقع عدم موفقیت برای فرد بسیار ناخوشایند و نابخشودنی است.

اما این نوع نگرش کاملا اشتباه بوده و باید نوع نگاه به شکست را تغییر داد. با همه مواردی که در مورد شکست گفته شد، باز هم این واژه قابل احترام است. بنابراین بهتر است نحوه نگرش به آن تغییر کند.

در مواقعی که تصمیمات و انتخاب های شما اشتباه از آب در می آیند و نتیجه ی ناخوشایندی دارند، تنها موردی که می تواند در این زمینه به شما کمک کند درس هاییست که از شکست های گذشته تان گرفته اید. زمانی که شما از شکست هایی که در طول زندگی خورده اید، درس بگیرید، قطعا موفق خواهید شد. زیرا با تجربه ای که بدست آورده اید همیشه گام هایتان را محکمتر و با آگاهی بیشتری برخواهید داشت.

یقینا عبرت گرفتن کار ساده ای نیست و ممکن است زمانبر باشد اما نتیجه درسی که عایدتان می شود بسیار ارزشمند خواهد بود.

هنری فورد می گوید: « شکست فرصت شروعی هوشمندانه است.»

از همان زمانی که کسب و کارتان را آغاز می کنید تا زمانی که مدیر یک شرکت بزرگ می شوید، شکست همراهتان خواهد بود. ارزش و اهمیت واقف بودن بر این مسئله که چه کاری ارزش انجام دادن ندارد، به اندازه این است که بدانید چه کاری ارزش انجام دادن دارد. این دانستن ها همگی با شکست خوردن حاصل می شود و شکست است که شما را آگاه می کند. اگر فرد هوشمندی باشید با درسی که در گذشته فرا گرفته اید، کاری انجام نمی دهید که دوباره منجر به عدم موفقیت شود.

منبع: linkedin

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *