Insta360 Air ماژول دوربینی در سایز یک توپ گلف که اسمارت فون شما را تبدیل به یک دوربین پاناروما می کند
Insta360 Air ماژول دوربینی در سایز یک توپ گلف که اسمارت فون شما را تبدیل به یک دوربین پاناروما می کند

Insta360 Air ماژول دوربینی در سایز یک توپ گلف که اسمارت فون شما را تبدیل به یک دوربین پاناروما می کند

پس از موفقیت پروژه ماژول دوربین ۳۶۰ درجه در وبسایت کرودفاندینگ Indiegogo، هم اکنون این ماژول با نام Insta360 Air و با ویژگی های بیشتری، راهی فروشگاه های ایالات متحده و اروپا شده است.

Insta360 Air دوربینی به سایز یک توپ گلف بوده که با متصل شدن به گوشی های اندرویدی، تصاویر و ویدیوهایی ۳۶۰ درجه ثبت می کند. این دوربین از طریق پورت میکرو USB به اسمارت فون وصل شده و علاوه بر پشتیبانی از حالت استاندارد در عکسبرداری، می تواند تصاویری ۳۶۰ درجه یا پاناروما با قابلیت اسکرول شدن را ثبت کنند، ضمن اینکه قادر به ثبت تصاویر در حالت جداگانه ای هستند که قابلیت دیده شدن با عینک های واقعیت مجازی را دارند.

پیش از این و در سال ۲۰۱۶، کمپانی Insta360 ماژول دوربین ۳۶۰ درجه سازگار با آیفون خود وارد بازار کرده بود و پس از در ماه نوامبر، اقدام به برگزاری کمپینی در Indiegogo برای ماژول اندرویدی Air خود کرد. این کمپین موفق به جذب بیش از نیمی از سرمایه موردانتظار خود در تنها یک روز شد.

به گفته کمپانی سازنده، Insta360، دوربین Air دستگاهی plug & play است – به این معنا به محض نصب شدن به اسمارت فون، توسط آن شناسایی شده و قابلیت کار کردن پیدا می کند- که با هدف راحت عکسبرداری کردن های ۳۶۰ درجه طراحی شده است. دوربین Air از دو لنز چشم ماهی و نرم افزار stitching خودکار برای گرفتن تصاویری با کیفیت ۳K و ویدیوهایی با کیفیت ۲٫۵K استفاده می کند و بنابراین همانند سایر دوربین های پاناروما، این پیکسل ها در تمام نمای ۳۶۰ درجه کشیده می شوند. قابلیت لایو این دوربین نیز با اتصال از طریق USB به دسکتاپ فراهم شده و می توان به عنوان وب کم از آن استفاده کرد.

با وجود اینکه Insta360 Air عرضه شده همان دوربینی است که در Indiegogo عرضه شده بود، اما کمپانی سازنده اعلام داشته که هم اکنون در حال توسعه ویژگی های بیشتری به فرم آپدیت های فرم ور است که شامل لرزشگیر تصویر می شود.

این دوربین به قیمت ۱۲۹ دلار در ایالات متحده، کانادا، اسپانیا، آلمان، ایتالیا، فرانسه و ژاپن به فروش می رود.

منبع: digitaltrends

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *