ژاکت هوشمند تولیدی گوگل و Levi's پاییز امسال با قیمت 350 دلار عرضه خواهد شد
ژاکت هوشمند تولیدی گوگل و Levi's پاییز امسال با قیمت ۳۵۰ دلار عرضه خواهد شد

ژاکت هوشمند تولیدی گوگل و Levi’s پاییز امسال با قیمت ۳۵۰ دلار عرضه خواهد شد + ویدیو

حدود دو سال از آغاز همکاری بین کمپانی های گوگل و Levi’s و اعلام برنامه هایشان با هدف تولید پوشاک ارتباطی می گذرد. ایده چنین محصولاتی برآمده از گروه محصولات و تکنولوژی پیشرفته این غول تکنولوژی بوده و اولین بخش از این پروژه مربوط به ساخت ژاکتی ارتباطی به نام Commuter است که در آن از تکنولوژی Jacquard گوگل در آن استفاده شده است. این تکنولوژی با هدف تبدیل پارچه جین بکاررفته در این ژاکت هوشمند به وسیله و در واقع گجتی است که می توان با حرکات و اشاره های مختلفی، کنترل سایر دستگاه های هوشمند را در دست گرفت.

پروژه Jacquard گوگل که در کنفرانس توسعه دهندگان Google I/O سال ۲۰۱۵ از آن رونمایی شد را می توان در واقع نقطه برخورد بین ایجاد ارتباط اینترنتی و پوشاک و البسه نامید. بطوریکه با الیاف رسانایی که در ساخت لباس ها بکار رفته می توان از آنها به عنوان پد ها ردیاب به منظور کنترل سایر وسایل الکترونیکی پرداخت.

ژاکت هوشمند Commuter که پیش از این با وجود اطمینان از وارد شدن آن به بازار مصرفی هیج تاریخ و قیمت دقیقی برای آن وجود نداشت، حال در نمایشگاه SXSW2017 از آن رونمایی شده است. در SXSW امسال که نمایشگاهی فناورانه با هدف معرفی محصولات تعاملی و interactive است، در پنلی با عنوان «فراتر از نمایشگرها: حضور همیشگی ارتباطات»، گوگل و لوایز از ژاکت هوشمند خود پرده برداری کرده و زمان عرضه آن را پاییز سال جاری و به قیمت ۳۵۰ دلار عنوان کردند.

این ژاکت مجهز به سرآستین هایی بلوتوث دار است که از طریق آنها می توان ژاکت و اسمارت فون را باهم جفت کرده و به طور مثال به هنگام دوچرخه سواری از جهت یابی های نقشه گوشی استفاده کرد یا از این سرآستین ها برای تنظیم صدای موسیقی در حال پخش یا صدای مکالمات صورت گرفته با گوشی استفاده کرد – تمامی این عملیات با کشیدن انگشتان بر روی پارچه ژاکت امکان پذیر خواهند بود.

منبع: engadget

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *