پیشرفت چشمگیر ژاپن در سرویس گسترده تحویل کالا از طریق پهپاد
پیشرفت چشمگیر ژاپن در سرویس گسترده تحویل کالا از طریق پهپاد

پیشرفت چشمگیر ژاپن در سرویس گسترده تحویل کالا از طریق پهپاد

شاید بیش از هر کشور دیگری بر روی کره زمین، این ژاپن باشد که دارای سابقه ای طولانی در زمینه استفاده از پهپاد های خودران است. کمپانی های این کشور سال هاست که از این تکنولوژی در صنایع کشاورزی، بازرسی و رسیدگی به تجهیزات زیرساختی و همچنین ساخت و ساز کمک می گیرند. به تازگی یکی از بزرگترین کمپانی های تکنولوژی ژاپن به نام Rakuten، گزارشی از سرمایه گذاری مشترک خود و استارتاپی آمریکایی به نام AirMap را منتشر کرده که هدف آن توسعه یک سیستم مدیریت ترافیک استوار برای unmanned aerial vehicle (UAV) یا همان پهپادهاست، بطوریکه امکان و اجازه به پرواز درآمدن تعداد زیادی پهپادها در یک فضای هوایی یکسان مهیا شود.

کمپانی Rakuten که بیشتر به عنوان یک شرکت فعال در زمینه تجارت الکترونیک شناخته می شود، از ماه ژوئن سال گذشته آغاز به انجام آزمایشات مربوط به تحویل کالا از طریق پهپاد کرده است. چشم انداز این شرکت نیز همانند آمازون فراهم آوردن امکان تحویل سفارش آنلاینِ ثبت شده ی مشتریان در جلوی درب منزل یا پنجره آپارتمان از طریق پهپادها و در مدت زمان کمتر از یک ساعت است. فضای هواییِ مورد نظر این کمپانی برای آزمایشات مربوطه، فضای هوایی با ارتفاع کم بوده که بازاری کاملا باز محسوب شده و تنها رقیبان موجود در آن را پرندگان و امواج رادیویی تشکیل می دهند.

کمپانی AirMap به تازگی از سرمایه گذاری ۲۶ میلیون دلاری مایکروسافت در این استارتاپ پرده برداری کرده است. این سرمایه در جهت بازگشایی دفاتر اداری جدیدی در کالیفرنیا و آلمان در حال استفاده بوده و هم اکنون AirMap در حال برنامه ریزی برای استفاده از تکنولوژی نقشه برداری خود برای کمک به امر جهت یابی در انواع مختلفی از پهپادهای خودران در ارتفاع ها کم و به صورتی ایمن بوده که شامل خودروهای پرنده نیز می شود.

منبع: theverge

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *