استفاده از پردازنده ای جدید در سرفیس پرو 5؛ در مجموع ایجاد تغییراتی جزئی در این تبلت
استفاده از پردازنده ای جدید در سرفیس پرو ۵؛ در مجموع ایجاد تغییراتی جزئی در این تبلت

استفاده از پردازنده ای جدید در سرفیس پرو ۵ ؛ در مجموع ایجاد تغییراتی جزئی در این تبلت

در اکتبر ۲۰۱۵ شاهد معرفی مایکروسافت سرفیس پرو ۴ بودیم که این به معنای گذشت یک سال و نیم از زمان عرضه این سری تبلت ها به بازار است. برخلاف اسمارت فون ها که اکثرا هر ۱۲ ماه یکبار یا کمتر مورد بروزرسانی و رفرش شدن قرار میگیرند، بازار تبلت ها نیاز به چنین آپدیت نسبتا سریعی نداشته و مدل های جدید هر تبلت به این زودی ها در دسترس قرار نمی گیرند. هم اکنون به نظر می رسد که به زمان معرفی و عرضه سرفیس پرو جدید نزدیک می شویم، چراکه پیش از این فاصله زمانی بین معرفی سرفیس پرو های ۳ و ۴ ، ۱۷ ماه بود.

طبق گزارشی که اخیرا منتشر شده، احتمالا تفاوت زیادی بین مدل حال حاضر یعنی سرفیس پرو ۴ و مدل جدیدتر وجود نداشته و این تبلت از پردازنده کیبی لیک اینتل بهره خواهد برد که در نوع خود بزرگترین تغییر ایجاد شده محسوب می شود. این تراشه با استفاده از لیتوگرافی ۱۴ نانومتری ساخته شده و بکارگیری آن در سرفیس پرو ۵ منجر به سریع تر شدن عملکرد آن و همچنین بهبود مدت زمان شارژدهی باتری آن خواهد شد. همچنین احتمالا در این تبلت خبری از پورت USB نوع C نخواهد بود.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *