ساحل مخفی ماریتا
ساحل مخفی ماریتا

ساحل مخفی ماریتا از منحصر بفردترین سواحل جهان

این بار به سراغ یکی از زیباترین و منحصربفردترین سواحل جهان می رویم که در کشور مکزیک واقع شده است. ساحلی با آب های زلال و طبیعتی ناب و بی نظیر که شنا زیر نور خورشید و آبی خنک را یکجا برای گردشگران فراهم می کند.

ساحل مخفی ماریتا در جزیره ای بزرگ در سمت غربی مکزیک واقع شده و در میان مکزیکی ها به ساحل بی همتا پالایا د آمور (Playa del Amor) معروف است.

این ساحل شکل عجیبی دارد و شبیه به گودالی بزرگ بوده که داخلش پوشیده از شن های طلایی رنگ و درخشان، آب زلال اقیانوس آرام و ماهی های رنگارنگ است. در حقیقت این ساحل غاری در کنار اقیانوس بی کران آرام است که به دلیل سکوت و منظره ی زیبایش مقصد خوبی برای گردشگران محسوب می شود.

درواقع آب اقیانوس آرام توسط باد و جزر و مد از طریق تونلی ۱۲ متری به سمت ساحل غار مانند و مخفی ماریتا هدایت می شود و محیطی خیره کننده را پدید می آورد که گردشگران می توانند با قایق از این تونل عبور کرده و به ساحل مخفی وارد شوند.

جزایر ماریتا بر اثر فوران آتشفشان به وجود آمده اند زیرا سال ها پیش آتشفشان هایی در اعماق اقیانوس آرام فوران کرده که موجب بوجود آمدن جزایر زیبای مکزیک گشته است. اما ساحل مخفی ماریتا به گفته ی بسیاری از زمین شناسان به علت آزمایش های گوناگون صلاح توسط انسان پدید آمده است. سال ها پیش در حدود سال ۱۹۰۰ میلادی مکزیکی ها برای آزمایش سلاح های نظامی خود از جزایر ماریتا استفاده می کردند زیرا کسی در این جزایر زندگی نمی کرد، به همین دلیل این ساحل را نتیجه فعالیت های انسانی می دانند.

البته گفتنی است علاوه بر بمب ها، فرسایش خاک طی سال های متوالی و شرایط آب و هوایی منطقه نیز نقش مهمی در چهره ی این ساحل داشته است.

ساحل مخفی ماریتا مکان بسیار خوبی برای تفریحات متنوع از جمله قایق سواری، شنا، گرفتن آفتاب، ماهیگیری و غواصی محسوب می شود و به دلیل زیبایی بی نظیرش به مقصد بکری برای گردشگران تبدیل شده است.

در ادامه می توانید تصاویر زیبایی از این ساحل منحصر بفرد را مشاهده کنید.

نوشته شده توسط

کارشناسی ارشد (مهندسی کامپیوتر) - حوزه کاری (طراحی وب و گرافیک) - علاقه مند به دنیای تکنولوژی، هنر، نویسندگی و به اشتراک گذاری اخبار و مقالات در زمینه های گوناگون - کمپانی های مورد علاقه: مایکروسافت و گوگل

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *