برترین پروژه جمع سپاری هفته: کیبورد Penna با طراحی الهام گرفته شده از ماشین تایپ
برترین پروژه جمع سپاری هفته: کیبورد Penna با طراحی الهام گرفته شده از ماشین تایپ

برترین پروژه جمع سپاری هفته: کیبورد Penna با طراحی الهام گرفته شده از ماشین تایپ + ویدیو

سایت های کیک استارتر (Kickstarter) و ایندیگوگو (Indiegogo) با داشتن پلتفرم کراودفاندینگ (جمع سپاری) خود نسبت به جذب سرمایه جمعی برای تامین مالی پروژه های خلاقانه و نوآور ایده پردازان مختلف اقدام می کنند. در این سایت ها، پس از ثبت پروژه هایی با ایده های جدید، جذاب، خلاق و کاربردی که در اغلب موارد منجر به بهبود و افزایش رفاه اجتماعی، اقتصادی، هنری، فرهنگی و غیره خواهند شد، افراد علاقمند به عنوان حامیان مالی این پروژه ها اعلام آمادگی کرده و سرمایه لازم برای اجرایی شدن پروژه ها تامین می شود. در ازای این تامین سرمایه، حامیان پروژه از امتیازات ویژه ای برخوردار خواهند شد که به فراخور نوع پروژه متفاوت خواهد بود؛ برای مثال حامیان پروژه های فناوری و تکنولوژی، شانس این را خواهند داشت که پس از به نتیجه رسیدن پروژه و تولید محصول مرتبط با آن، با قیمت کمتری آن را خریداری کرده و یا لایسنس آن را با تخفیفی مناسب تهیه کنند.

برترین پروژه جمع سپاری هفته: کیبورد Penna با طراحی الهام گرفته شده از ماشین تایپ

برترین پروژه جمع سپاری هفته: کیبورد Penna با طراحی الهام گرفته شده از ماشین تایپ

پیش از این به پروژه کراودفاندینگ کیبورد lofree که صفحه کلیدی با ظاهر کلاسیک اما تکنولوژی مدرن است، پرداخته ایم. Lofree گزینه ای عالی برای علاقمندان به سبک ماشین تایپ های قدیمی محسوب می شود، اما این افراد دیگر لازم نیست تنها به این کیبورد اکتفا کنند و حالا انتخاب مدل دیگری از این کیبوردهای ماشین تایپ مانند نیز پیش روی آنها قرار گرفته است؛ کیبورد Penna.

صفحه کلید Penna دیوایسی جالب است که شباهت بیشتری به یک ماشین تایپ داشته و حتی صدایی که به هنگام تایپ و با فشار دادن دکمه های آن تولید می شود، کاملا مشابه صدای ماشین های تحریر سال های گذشته است. اما نباید آن را به هیچ عنوان محصولی قدیمی قلمداد کرد چراکه تمام ویژگی های مدرن لازم و حتی بیشتر را دارا می باشد.

دو نوع کلید برای این کیبورد طراحی شده، کلیدهای diamond  که دقت تایپ را افزایش داده و کلیدهای chrome که بیشتر شبیه به استایل کلیدهای قدیمی است. این کیبورد همچنین از بلوتوث ۴٫۲ استفاده کرده و از سیستم عامل های اندروید، ویندوز و iOS پشتیبانی می کند. می توان آن را به طور همزمان با ۵ دیوایس مختلف جفت کرد.

ویژگی جذاب این کیبورد، نوار فلزی طراحی شده در قسمت بالایی این کیبورد است که بسیار شبیه به اهرم های بازگشت به سر سطر در ماشین تحریر است. همچنین این کیبورد قابلیت انجام حرکتی فیزیکی را به کاربر می دهد، به این ترتیب که با بالا نگه داشتن اهرمی که در سمت چپ کیبورد طراحی شده و تایپ متنی دلخواه، این متن ذخیره خواهد شد و می توان بعدا با پایین آوردن اهرم، متن ذخیره شده را دوباره تکرار کرد؛ در واقع یک عملیات کپی/پیست دستی.

کمپین این پروژه در وبسایت کیک استارتر و در ۵ رنگ مختلف قرار داده شده که در ماه آگوست امسال نیز اولین نمونه های آن عرضه خواهند شد.

منبع: androidauthority

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *