هتلی زیبا و افسانه ای با سبک معماری اورگانیک و ساخته شده از خشت در بولیوی
هتلی زیبا و افسانه ای با سبک معماری اورگانیک و ساخته شده از خشت در بولیوی

هتلی زیبا و افسانه ای با سبک معماری اورگانیک و ساخته شده از خشت در بولیوی

۲۱ سال پیش، Martin Strätker، مجسمه ساز آلمانی وارد رابطه ای عاشقانه با زنی اهل بولیوی می شود و تصمیم می گیرد تا به شهر کوچک Copacabana واقع در سواحل دریاچه Titicaca در مرز دو کشور پرو و بولیوی، نقل مکان کند. او همچنین تصمیم می گیرد تا رویاهای خود را در این شهر جدید تبدیل به واقعیت کند و بنابراین دست به ساخت خانه ای با طراحی عجیب و منحصر به فرد و در عین حال شگفت انگیز می زند که Las Olas (به معنای امواج دریا) نامیده می شود. این خانه شامل باغ های تراس دار آفتابی، آب گرمکن های خورشیدی، شومینه و تنورهایی گلی و مبلمان و اسباب خانه ای که به صورت سفارشی ساخته شده اند و همگی در سوئیت هایی خشتی قرار داده شده اند.

خانه های Las Olas با داشتن فرم هایی شبیه به لاک پشت، حلزون و خیمه های سرخپوستی و همچنین سایر فرم های طبیعی، کاملا در منطقه قابل تشخیص است. از آنجایی که این خانه ها بر روی سراشیبی زمین ساخته شده اند، حریم خصوصی هر اتاق و همچنین منظره مخصوص به آن – که بسیار خیره کننده نیز هست – حفظ شده است. طراحی Martin توسط سازندگانی محلی به نام های Marcelino Arias و Mario Mendoza به واقعیت تبدیل شده اند و بیانگر شور و شوق و احساسات خاص Martin در مورد معماری ارگانیک و فاقد خطوطی راست است. معماری ارگانیک (Organic architecture) یا معماری اندام‌وار یا بیومورفیسم، فلسفه ای در معماری است که به ترویج هماهنگی بین عادت‌های انسانی و طبیعت می‌پردازد. طراحی های صورت گرفته در این سبک به گونه ایست که هماهنگی و ارتباط خود را با محیط پیرامون حفظ کرده و ساختمان، مبلمان و محیط، بخشی از یک ترکیب متحد و مرتبط به حساب می آیند.

Las Olas عمدتا از خشت ساخته شده است، اما از متریال هایی مانند سنگ، گِل و چوب نیز در ساخت آن نقش داشته اند. این خانه ها ۸ سال پیش بازگشایی شده و شامل ۲۱ اتاق و ۸ جایگاه خصوصی می شود که تمام آنها توسط باغ هایی تراس دار و مملو از گونه های گیاهی بومی منطقه به یکدیگر متصل می شوند. پوشش گیاهی این باغ ها از طریق جمع آوری آب های دورریز مصرفی افراد ساکن در Las Olas آبیاری می شوند.

داخل هر سوئیت که شامل یک اتاق نشیمن،  آشپرخانه ای کوچک، اتاق خواب و حمام می شود، با نور طبیعی خورشید روشن شده و همه مبلمان استفاده شده در آنها دارای طراحی سفارشی مخصوص به خود هستند – به غیر از تخت خواب های دایره ای شکل.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *