رندرهای جدیدی از آیفون 8 ؛ یک گوشی تمام صفحه با کمترین حاشیه ممکن
رندرهای جدیدی از آیفون ۸ ؛ یک گوشی تمام صفحه با کمترین حاشیه ممکن

رندرهای جدیدی از آیفون ۸ ؛ یک گوشی تمام صفحه با کمترین حاشیه ممکن

تصویر رندر شده جدیدی از آیفون ۸ منتشر شده که نشان دهنده دستگاهی به ارتفاع ۱۳۷٫۵۴ میلی متر و پهنای ۶۴٫۵۴ میلی متر است، ابعادی که بسیار مشابه ابعاد ۱۳۸٫۳×۶۷٫۱ میلی متری آیفون  است. در این تصویر ضخامت آیفون ۸ نشان داده نشده است.

طبق اندازه های آورده شده در این رندر، نمایشگری ۵٫۷۶۸ اینچی برای آیفون ۸ در نظر گرفته شده که می توان گفت تقریبا تمام بدنه جلویی دستگاه را پوشش خواهد داد. حاشیه های دورتادوری نمایشگر – از هر چهار طرف – بسیار نازک و ۴ میلی متر عنوان شده که نصف این حاشیه نیز دارای انحنای ۲٫۵D به سمت لبه ها است.

خروجی صدایی که در این تصویر در قسمت بالایی بدنه آیفون ۸ طراحی شده بسیار نازک بوده که در اطراف آن دوربین سلفی، حفره کوچک میکروفون، سنسور نور محیط، سنسور مجاورتی و سنسور سه بعدی (سنسور جدیدی که شایعات بسیاری در مورد حضور آن در آیفون ۸ وجود دارد) قرار گرفته اند. تمامی اجزای نام برده شده در بالا، در زیر نمایشگر قرار داشته و خروجی صدا نیز به صورت شکافی فیزیکی در نمایشگر طراحی شده است.

با توجه به اینکه بدنه جلویی دستگاه کاملا توسط نمایشگر پوشش داده شده، دکمه Home اختصاصی وجود نداشته و بنابراین هیچ نوع سنسور تاچ آی دی قابل مشاهده ای وجود نداشته و شایعات بسیاری در خصوص تلاش های اپل برای بکاربردن تاچ آی دی درون نمایشگر آیفون وجود دارد، اما گزاشاتی از کمپانی منتشر شده که فرآیند انجام این کار نسبتا کند پیش رفته و بنابراین احتمال بکاربردن همان سنسور قدیمی در بدنه پشتی دستگاه وجود دارد.

در تصویر بدنه پشتی آیفون ۸ نیز یک دوربین دوگانه عمودی به چشم می خورد که فلش آن در بین دو دوربین قرار داده شده است. طبق یافته های اخیر، افزایش فاصله بین دو لنز در سیستم دوربین های دوگانه منجر به داشتن تفاوت پرسپکتیوهای بیشتر و بهتری شده و بنابراین می توان به ویژگی های واقعیت افزوده و سه بعدی با کیفیت تری دسترسی داشت.

منبع:  macrumors

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *