احتمال استفاده از اسنپدراگون 845 در Galaxy S9؛ شروع همکاری مشترک سامسونگ و کوالکوم برای ساخت نسل بعدی چیپست
احتمال استفاده از اسنپدراگون ۸۴۵ در Galaxy S9؛ شروع همکاری مشترک سامسونگ و کوالکوم برای ساخت نسل بعدی چیپست

احتمال استفاده از اسنپدراگون ۸۴۵ در Galaxy S9؛ شروع همکاری مشترک سامسونگ و کوالکوم برای ساخت نسل بعدی تراشه ها

زمان زیادی از معرفی جدیدترین پرچمداران سامسونگ یعنی گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس نمی گذرد و اخبار مربوط به این دو گوشی هنوز جزو داغ ترین خبرهای دنیای تکنولوژی محسوب می شوند، با این وجود گزارشاتی از آغاز همکاری دو برند سامسونگ و کوالکوم با هدف کار بر روی نسل جدید تراشه منتشر شده است، تراشه ای که قرار است گلکسی بعدی – Galaxy S9 – از آن بهره ببرد. از آنجایی که تراشه های اسنپدراگون ۸۳۵ و اگزینوس ۸۸۹۵ بکاربرده شده در گوشی های اس ۸، سریع ترین چیپست های حال حاضر بوده که در اکثر پرچمداران اندرویدی نیز از آن استفاده شده و دارای فرایند ساخت ۱۰ نانومتری هستند، می توان تا حدودی در مورد ماهیت اسنپدراگون ۸۴۵ گوشی گلکسی اس ۹ حدس هایی زد.

سامسونگ و  TSMC که دو کارخانه فعال در زمینه تولید اسنپدراگون ۸۴۵ احتمالی هستند، هر دو تحقیقاتی در خصوص چیپ های ۷ ناومتری داشته اند و نمونه های اولیه و تستی ای را نیز عرضه کرده اند، بنابراین دور از ذهن نخواهد بود اگر نسل بعدی پردازنده های رده – بالای کمپانی کوالکوم با معماری قدرتمند تر و بهینه تر ۷ نانومتری ساخته شوند. همچنین چندی پیش از چشم انداز آینده LSI سامسونگ برای تولید انبوه چیپ های ۷ نانومتری در اویل سال ۲۰۱۸ رونمایی شده است.

اما دلیل شروع زودهنگام همکاری این دو برند برای ساخت تراشه اس ۹ چیست؟ جواب این سوال را می توان نتایج مربوط به تست عمر باتری در دو مدل گوشی های اس ۸ با تراشه های متفاوت اسنپدراگون و اگزینوس دانست، نتایجی که عنوان می دارند امر بهینه سازی تراشه های اسنپدراگون برای سری گوشی های گلکسی هنوز جای کار دارد، چرا که شارژ باتری مدل مجهز به اسنپدراگون حدود یک ساعت کمتر از مدل مجهز به اگزینوس دوام آورده و البته در بقیه شاخصه های یکسان عمل کرده اند.

منبع: phonearena

نوشته شده توسط

کارشناس ارشد مهندسی صنایع، علاقمند به حوزه های مختلف دنیای تکنولوژی از جمله فناوری های نوین، سیستم های سخت افزاری و نرم افزاری، روش های مبتنی بر تکنولوژی به منظور بهبود کیفیت سیستم های اقتصادی و اجتماعی، انرژی های نو و تکنولوژی های به کار رفته در جهت بهبود سیستم های سلامت.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *